© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/abl/news/1910

ABL sponsori


Spraigā cīņā bronza Kandavai

14.05.2008

 

Par 2007./2008. gada sezonas bronzas medaļu ieguvējiem Latvijas Amatieru Basketbola līgā (ABL) kļuvuši SK "Kandava" basketbolisti, kas spraigā sērijā ar rezultātu 2:1 pārspēja Ventspils "Variants" vienību.

 

Pirmā spēle norisinājās kandavnieku mājās, taču to veiksmīgāk uzsāka viesu basketbolisti, pēc pirmās ceturtdaļas izvirzoties vadībā ar 27:22. Mājinieki ne tuvu nebija metuši plinti krūmos un līdz puslaika pārtraukumam ne vien atguva zaudēto, bet arī iekrāja pāris punktu vadību - 45:39. Trešā ceturtdaļa atkal aizritēja Ventspils komandas zīmē, kas atguva vadību, bet galu galā līdz ar finālsvilpi rezultāta tablo vēstīja plus trīs mājiniekiem - 83:80.

Otrā sērijas spēle jau dienu vēlāk risinājās Ventspilī. Šoreiz visu pirmo puslaiku spēles gaitu kontrolēja mājinieki. Pēc pirmās pusspēles tablo vēstīja jau plus 13 ventspilniekiem - 52:39. Otrajā mača daļā viesu basketbolisti centās noķert mājiniekus, un pa pusei tas arī izdevās. Tomēr, skanot spēles beigu sirēnai, plus astoņi "Variants" vienībai - 85:77. Līdz ar to kļuva skaidrs, ka sērijā būs nepieciešama arī trešā spēle.

Tā atkal norisinājās Kandavā, šoreiz starp spēlēm gan bija nedaudz vairāk laika komandām sagatavoties izšķirošajai cīņai - trīs dienas. Pirmdienas vakarā Kandavā atkal maču veiksmīgāk iesāka viesi no Ventspils, un pēc puslaika tiem jau plus astoņi - 46:38. Pēc 15 minūšu pārtraukuma mājinieki laukumā atgriezās ar jaunu un daudz spilgtāku uguntiņu acīs. Tā palīdzēja ne vien atspēlēties, bet arī iegūt vadību. Jāteic, kandavnieki ar apskaužamu precizitāti uzbruka no tālās distances. Pēdējā ceturtdaļā atkal labāki bija ventspilnieki, taču ne pietiekami, jo līdz ar beigu sirēnu - 94:94.

Papildlaikā cīņa turpinājās sīvi un finālspēles cienīgi. Mājas sienu faktors šoreiz nospēlēja izšķirošo lomu, un uzvaru izcīnīja SK "Kandava", līdz ar to kļūstot par 2007./2008. gada ABL trešās vietas ieguvējiem.

Finālsērija, kurā noskaidros sezonas labāko ABL komandu sāksies 19. maijā Hanzas vidusskolas basketbola hallē, kur "ASK/Kadeti" uzņems "Fēnikss/Jūrmalas Sports" basketbolistus.

ABL sērija par trešo vietu:

Kandava - Variants 83:80

Variants - Kandava 85:77

Kandava - Variants 103:102