EK: Galatasaray - Panellinios

30.11. 21:45 Eurosport 2
EK: Cajasol - VEF Rīga

Citāts

“Ar katru maču darbojamies labāk, taču pietrūkst pieredzes un prasmes izšķirošajos brīžos izdarīt kaut ko ekstra, lai izrautu uzvaru."

Rims Kurtinaitis, VEF Rīga galvenais treneris

Fakts

2000.gada 29.novembrī Latvijas valstsvienība ļoti sasprindzinātā un fiziski smagā cīņā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Koventri ar 74:69 pārspēja Anglijas komandu, izcirzdama ceļu uz EČ finālturnīru. Ainars Bagatskis guva 33 punktus, trāpīdams 6 no 9 trīspunktniekiem.

TTT Eirolīgā zaudē "Cras Basket"

11.11.2009

Sieviešu basketbola klubs „TTT Rīga” trešdien FIBA Eirolīgas A grupas trešās kārtas spēlē savā laukumā sacentās ar Itālijas čempionēm Taranto „Cras Basket”, piedzīvojot zaudējumu ar 59:70. Nākamajā Eirolīgas spēlē "TTT Rīga" 18. novembrī plkst. 18:45 izbraukumā Viļņā sacentīsies ar Lietuvas čempionēm "Teo Basket".

Bumbu iemetienā izcīnīja Bransone un viešņas pirmās guva punktus, otrajā uzbrukumā Eiropas čempionei Godī ar labo āķi pārmetot pāri Limai. Divi Vambes un četri Bransones punkti lika treneriem trešās minūtes vidū pieprasīt pārtraukumu 0:8.

Ceturtajā minūtē Taranto izsmēla uzbrukuma laiku, bet laukumā pirmo reizi, nomainot Krūmbergu, devās Vilisa. Nākamās pusotras minūtes laikā Lima „nokārtoja” pirmos sešus punktus rīdzinieču labā. Pustālais ar nerealizētu sodu, rezultatīva piespēle Vilisai, un atkārtotā metienā grūts grozs samazināja starpību no vienpadsmit līdz septiņiem punktiem 6:13. Sekoja trīs minūšu „tukšums”, kura laikā vairāk par diviem punktiem netika ielaisti, līdz Vilisa dubultoja savu rēķinu. Brīdi vēlāk viņa bija precīza vēlreiz 10:17.

Eibele otrajā mēģinājumā no labā flanga iemeta tālo, vēl vairāk samazinot rezultāta starpību, tomēr pēdējo grozu ceturtdaļā guva pretinieces 13:19. Groza apakšā Brumermanei un Limai klājās grūti pret kustīgo Bransoni un garo Godī, kuras divatā pirmajā ceturtdaļā savāca 11 atlēkušās bumbas, par četrām vairāk nekā rīdzinieces kopā.

Taranto pirmajā ceturtdaļā veica tikai vienu maiņu, saspēles vadīšanā Greko nomainot Vambi. Rīdziniecēm rezultatīvi nospēlēja uzmainītās Vilisa un Eibele, tomēr otrajā ceturtdaļā aktīvāk punktus vāca viešņu rezervistes Dāvida, Sikardi un Greko. Desmitminūtes sākums izdevās rezultatīvs, ar firmas gājienu groza apakšā atzīmējoties Brumermanei, savus punktus savāca Lima un Vīvere un starpība saruka līdz trīs punktiem 22:25. Turpinājumā laukumā veiksmīgāk darbojās jau minētās pretinieču rezervistes, palīdzot savējām veikt 2:14 izrāvienu.

Pēc pārtraukuma tika uzlabota spēle aizsardzībā, tomēr uzbrukumā joprojām bija problēmas. Brīžiem TTT aizrāvās ar individuālu spēli, īpaši Vīvere, kuras metienu precizitāte turklāt bija ļoti zema. Pēc trešās ceturtdaļas "Cras Basket" jau bija atrāvušās vēl vairāk.

Neskatoties uz to, ka pēdējo ceturtdaļu produktīvi nospēlēja Vilisa un arī pārējās spēlētājas ļoti centās, reālu izredžu uz uzvaru nebija. Spēle noslēdzās ar 59:70. TTT piedzīvoja trešo zaudējumu, savukārt "Cras Basket" izcīnīja pirmo panākumu kluba vēsturē Eirolīgas turnīrā.