EK: Galatasaray - Panellinios

30.11. 21:45 Eurosport 2
EK: Cajasol - VEF Rīga

Citāts

“Ar katru maču darbojamies labāk, taču pietrūkst pieredzes un prasmes izšķirošajos brīžos izdarīt kaut ko ekstra, lai izrautu uzvaru."

Rims Kurtinaitis, VEF Rīga galvenais treneris

Fakts

2000.gada 29.novembrī Latvijas valstsvienība ļoti sasprindzinātā un fiziski smagā cīņā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Koventri ar 74:69 pārspēja Anglijas komandu, izcirzdama ceļu uz EČ finālturnīru. Ainars Bagatskis guva 33 punktus, trāpīdams 6 no 9 trīspunktniekiem.

VEF zaudē "Banvit"

24.11.2009

"VEF Rīga" basketbolisti ar zaudējumu sākuši FIBA Izaicinājuma kausa F apakšgrupas turnīru. Šovakar, spēlējot izbraukumā, Valda Valtera vadītie basketbolisti ar 79:103 atzina turku "Banvit" pārākumu.

Jau pašā spēles sākumā "VEF Rīga" nonāca iedzinēju lomā ar 0:5. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā gan vairākkārt izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr uzreiz pēc tam sekoja nelieli mājinieku izrāvieni, kas neļāva rīdziniekiem pārņemt spēles vadību. Pirmo desmitminūti VEF noslēdza ar četru punktu deficītu – 23:27.

Pēc Mārtiņa Ļaksas metiena otrās ceturtdaļas trešajā minūtē VEF pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā – 30:29. Diemžēl tas bija epizodisks uzplaiksnījums, jo ātri vien mājinieki atguva vadību un kontrolēja notikumus laukumā līdz pat puslaika finālsvilpei. Turklāt puslaika beigu daļā "Banvit" pirmo reizi spēlē ieguva vairāk nekā desmit punktu pārsvaru un puslaiku noslēdza gana drošā vadībā – 43:54.

Pēc pārtraukuma VEF būtiski nespēja vērst notikumus sev par labu. Trešās ceturtdaļas septītajā minūtē rīdziniekiem bija pat -19 un, lai gan 11 punktus izdevās atspēlēt, tuvāk par astoņiem punktiem (64:72) "vefiņš" trešās ceturtdaļas gaitā tā arī netika pielaists. Pēc trešās ceturtdaļas – 64:74.

Artūra Štālberga tālmetiens ceturtās ceturtdaļas sākumā atgrieza cerību VEF (67:74), tomēr atlikušajā laikā savas iespējas netika izmantotas, turklāt komanda slikti darbojās aizsardzībā, ļaujot mājiniekiem izpausties izbrukumā. Nepilnu minūti līdz spēles beigām "Banvit" sasniedza arī simts punktu robežu, bet rīdzinieki nespēja tikt pat līdz 80. Spēles beigu rezultāts – 79:103.

Pa 19 punktiem rīdzinieku labā guva Ingus Bankevics un Alekss Renfro, kura rēķinā arī 10 rezultatīvas piespēles. Jāpiebilst, ka VEF zaudēja praktiski visos spēles elementos, t.sk. arī rezultatīvo piespēļu un atlēkušo bumbu skaita ziņā, kā arī ar pieticīgu izpildīja soda metienus (tikai 53%).