EK: Galatasaray - Panellinios

30.11. 21:45 Eurosport 2
EK: Cajasol - VEF Rīga

Citāts

“Ar katru maču darbojamies labāk, taču pietrūkst pieredzes un prasmes izšķirošajos brīžos izdarīt kaut ko ekstra, lai izrautu uzvaru."

Rims Kurtinaitis, VEF Rīga galvenais treneris

Fakts

2000.gada 29.novembrī Latvijas valstsvienība ļoti sasprindzinātā un fiziski smagā cīņā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Koventri ar 74:69 pārspēja Anglijas komandu, izcirzdama ceļu uz EČ finālturnīru. Ainars Bagatskis guva 33 punktus, trāpīdams 6 no 9 trīspunktniekiem.

"Ventspils" Eirokausus sāk ar zaudējumu

24.11.2009

Ar zaudējumu dalību šīs sezonas ULEB Eiropas kausā sākuši "Ventspils" basketbolisti, kas savā laukumā otrdienas vakarā atzina Bambergas "Brose Baskets" pārākumu ar rezultātu 62:85.

Sākuma piecinieki

Ventspils: Strēlnieks, Bertāns, Jurevičus, Zaķis, Petvejs.
Brose Basket: Geivels, Tada, Džeikobsens, Suputs, Brauns.

Pirmos punktus guva viesi jau savā pirmajā uzbrukumā, bet ventspilniekiem rēķinu atklāja Strēlnieks ar precīzu trejaci. Diemžēl atkal ar ātrām piezīmēm izcēlās Zaķis, un drīz vien Galvanovskis bija spiests main

Otro ceturtdaļu Galvanovskis atkal sāka ar Zaķi, un ventspilnieks jau pirmaujā uzbrukumā izprovocēja piezīmi augumā krietni mazākajam pretiniekam cīņā par vietu zem groza. Pirmos punktus vācieši guva tikai pēc trim spēlētām minūtēm. Pirmo reizi Petvejs tika nomainīts pēc savas otrās piezīmes saņemšanas, un uz soliņu tika pavadīts ar skatītaju aplausiem – šodien demonstrēto sniegumu ventspilnieki no amerikāņu centra sen bija gaidījuši.Pašu kļūdas pretinieku laukuma pusē bija lielākais "Ventspils" pretinieks, un pakaļdzīšanās apstājās. Ceturtdaļas vidū jau plus desmit viesiem (36:26). Ķeroties pie presinga pa visu laukumu izdevās pietuvoties (33:38), taču vairākas "Brose" veiksmes uzbrukumā pēc kārtas ļāva vāciešiem pabeigt puslaiku ar vairāk nekā desmit punktu pārsvaru – 45:33.

Otrais puslaiks sākās līdzīgā cīņā – abām komandām veiksmīgi uzbrukumi mijās neveiksmīgiem. Tuvojoties ceturtdaļas vidum, vācieši vairākkārt guva diezgan vieglus punktus, kad mājinieki aizsardzībā apjuka un atstāja brīvus pretiniekus. Piecas minūtes pēc puslaika sākuma Petvejs saņēma trešo piezīmi, vēl mirkli vēlāk Jurevičum piezīme uzbrukumā, un viesiem panāca pat 19 punktu pārsvaru (61:42). Lai arī brīžiem izdevās pietuvoties, ātri sapelnītā komandas piezīmju norma ļāva viesiem ar soda metieniem turēties vairāk nekā 15 punktu pārsvarā. Zaķis četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām saņēma jau ceturto piezīmi, bet Bamberga turpināja atrauties. Vairākas tiesnešu (ne)svilpes nokdaunēja mājiniekus, un, lai atgūtos, Galvanovskis pie mīnus 21 (44:65) pieprasija minūti. Atgūties gan neizdevās – mīnus 30 (45:75) pirms pēdējām desmit minūtēm.

Sākts ar zaudējumu

Tās mājinieki iesaka uzteicami - sapratuši, ka zaudēt jau vairs nav ko, ventspilnieki sāka spēlēt atraisītak, un tas nesa rezultātu. Pirmajās trīs minūtēs pretinieki apspēlēti ar 8:2. Pirmo reizi Galvanovskis spēlēja ar trim garā gala spēlētājiem reizē, Bērziņam ieņemot vieglā uzbrucēja posteni. Acīmredzot, tas radīja zināmu apjukumu vāciešu aizsardzībā, un Bērziņš vairākkārt sekmīgi noslēdza ventspilnieku uzbrukumus. Tiesa, spēles liktens jau bija izlemts krietnu laiku iepriekš, un "Ventspils" Eiropas kausa sezonu diemžēl sāka ar neveiksmi - 62:85.

ULEB Eiropas kauss

Ventspils – Brose Basket 62:85 (20:28, 13:17, 12:30, 17:10)
Ventspils: J.Strēlnieks 16, Petvejs 12, Skots 8, Jurevičus 7, Blaus 6, Bērziņš 6, Zaķis 5, Kalve 2, A.Strēlnieks, Bertāns.

īt Zaķi, laukumā sūtot Bērziņu. Pirmajās mača minūtēs ventspilnieki punktu bagāžu pildināja vien no tālās distances (Strēlnieks, Jurevičus), jo pirmie mēģinājumi izlauzties līdz grozam bija cietuši neveiksmi. Ceturtdaļas vidū gan neatlaidība saka nest augļus – Strēlnieks, Petvejs un Jurevičus ar metieniem pēc caurgājieniem vai ātrajos uzbrukumos izvirzīja vadībā mājiniekus (12:10), kas lika "Brose" pieprasīt minūtes pārtraukumu.

Vairāki Petveja bloķēti metieni vāciešiem lika sākt respektēt arī ventspilnieku garo galu. Četras minūtes pirms biegām pirmo reizi mājiniekiem laukumā uznāca arī jaunais saspēles vadītājs Skots, dodot atpūtu Strēlniekam. Mājinieki ķērās pie presinga pa visu laukumu, kas paātrinaja spēli. Kamēr ventspilnieki izmantoja Petveja "atvēršanos" uzbrukumā, viesi atbildēja ar precīziem metieniem no tālās distances, un rezultāts turpināja augt līdzīgi. Īsā laikā Bērziņš izpelnījās trīs piezīmes, taču treneris uzbrucējam ļāva pabeigt pirmo ceturtdaļu. Pēdējās divās ceturtdaļas minūtēs uzbrukums nedaudz apstājās, savukārt aizsardzībā vairākkart neizddevās tikt galā ar pretinieku, un pēc desmit spēlētām minūtēm mīnus astoņi – 20:28.