Jūs šobrīd skatāties informāciju par 2008/2009 sezonas spēlēm. Rādīt aktuālās sezonas informāciju?

Izlases sponsori

Latvijas U-20 izlase piekāpjas serbiem

13.07.2010

Horvātijā notiekošajā Eiropas čempionātā U-20 jauniešu izlasēm otrās kārtas apakšgrupu turnīru ar zaudējumu (57:70) Serbijas vienaudžiem pirmdienas vakarā uzsāka Latvijas nacionālā valstsvienība.

Čempionāta otrās kārtas apakšgrupu turnīrs Latvijas U-20 jauniešu izlasi savedis kopā ar Serbijas, Melnkalnes un Lietuvas vienaudžiem. Šodien pretī Serbija, kas B apakšgrupā izcīnīja uzvaras pār Lietuvas un Turcijas komandām, vienīgo neveiksmi piedzīvojot pret Melnkalnes valstsvienību. Šodien Latvijas basketbolistiem pretī stājās serbi.

Mača rezultātu atklāja serbi, taču nākamās četras minūtes punktus guva tikai Latvijas basketbola jaunā maiņa – Laura Blausa soda metiens, Armanda Ošiņa, Kristera Zeidaka, Mārtiņa Laksas un jau pieminēta Blausa divpunktnieki un rezultāts kļuva ļoti patīkams – 9:2. Šai veiksmes sērijai sekoja kritums un nedaudz vairāk kā četras ar pusi minūtes līdz ceturtdaļas beigām Serbijas U-20 izlase panāca līdzsvaru – 9:9, bet pēc mirkļa jau izvirzījās vadībā – 11:9. Noslēdzoties pirmajai spēles ceturtdaļai Latvijas izlasei lielākie "mīnusi" līdz šim – 13:18. Otrās ceturtdaļas ievadā Serbijas izlase turpināja pirmās ceturtdaļas otrajā pusē iesākto un panāca jau plus deviņi – 22:13. Otrās ceturtdaļas beigu daļā Serbijas izlase turējās drošā attālumā, noslēdzot to ar plus desmit – 35:25.

Otrā puslaika ievadā serbi panāca 16 punktu pārsvaru (41:25), klusuma brīdi Latvijas izlases izpildījumā pārtrauca Zeidaks. Ceturtdaļas beigās precīzi metieni arī Kalvim Krūmiņam, Blausam, Ošeniekam un Ošiņam un ceturtdaļas beigu signālam skanot rezultāts vēstīja mīnus deviņi – 44:53. Nepilnas septiņas minūtes līdz spēles pamatlaika beigām Blausam izdevās "2+1" gājiens un rezultāta starpība saruka līdz četriem punktiem – 49:53. Spēles gaitu gan lauzt Latvijas basketbola jaunajai maiņai tā arī neizdevās. Skanot spēles beigu signālam – 57:70.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Lauris Blaus, 16 Kristera Zeidaka rēķinā, viņam arī deviņas atlēkušās bumbas. Latvijas izlase uzvarēja cīņā zem groziem (39:33), bet no tālās distances trāpīja vien vienu no 20 metieniem…