© 2006, basket.lv
Jūs šobrīd skatāties informāciju par 2009/2010 sezonas spēlēm. Rādīt aktuālās sezonas informāciju?

Izlases sponsori

U-20 jauniešiem Eiropas čempionātā 11. vieta

17.07.2010

Vara Krūmiņa trenētā Latvijas U-20 basketbola izlase Horvātijā notiekošo Eiropas čempionātu noslēgusi 11. vietā. Pēdējā mačā mūsējie ar 76:73 pārspēja Slovēnijas vienaudžus.

Latvijas U-20 komanda, kurai bija nesliktas iespējas iekļūt ceturtdaļfinālā, pēc vakar piedzīvotā zaudējuma Itālijai šodien aizvadīja savu pēdējo maču turnīrā, ar slovēņiem noskaidrojot turnīra 11. labāko komandu.

Kā jau tas ierasts šāda tipa mačos, uzbrukums dominēja pār aizsardzību, un pirmo ceturtdaļu ar viena punkta pārsvaru savā labā noslēdza Latvija – 23:22. Otrajā ceturtdaļā mūsējiem vienubrīd izdevās atrauties līdz desmit punktiem (35:25), bet otro puslaiku pabeidza vien ar pāris punktu handikapu – 39:37.

Otrajā puslaikā cīņas raksturs nemainījās – uz maiņām vadībā pabija abas komandas, taču nevienai neizdevās iegūt pietiekami lielu pārsvaru, lai varētu justies droši par uzvaru. Pirms pēdējās ceturtdaļas minimāls pārsvars bija Latvijai – 55:54. Pāris minūtes pirms mača beigām Latvijai bija deviņu punktu pārsvars, taču vairāki neveiksmīgi uzbrukumi un slovēņu precizitāte atjaunoja intrigu. 15 sekundes pirms mača beigām mūsējiem +3 (76:73), bet bumba Slovēnijai. Slovēņu pēdējās sekundes tālmetiens bija neprecīzs, un Latvija svinēja uzvaru ar 76:73, čempionātu noslēdzot 11. vietā.

Jāpiebilst, ka arī šodien mūsējo sastāvā laukumā nedevās vakardienas maču izlaidusī četrotne Krūmiņš, Ošenieks, Zeidaks un Meiers. Runā, ka visiem esot disciplīnas pārkāpumi, tiesa, Latvijas Basketbola Savienība to šodien noliedza.