Pēdējās spēles

Visas spēles

U-18 pieveic Poliju un tiek ceturtdaļfinālā

28.07.2010

Otrdien uzvaru Eiropas čempionātā, kas risinās Lietuvā, izcīnīja Latvijas U-18 junioru basketbola izlase, kas ar rezultātu 63:59 uzveica Polijas vienaudžus. Pateicoties šai uzvarai, mūsējie priekšlaicīgi nodrošinājuši vietu ceturtdaļfinālā.

Maču nedaudz labāk iesāka mūsējie (12:7, 20:13, 30:24), taču pārsvars pār poļiem nebija pārāk pārliecinošs. Veiksmīgu spēles nogriezni Latvijas juniori aizvadīja pirmā puslaika izskaņā, kad precīzi tālmetienos bija Dāvis Bertāns un Kaspars Vecvagars, bet divus soda metienus realizēja Kārlis Apsītis, pirms lielā pārtraukuma panākot desmit punktu pārsvaru Latvijai – 38:28.

Mača otro cēlienu mūsējie uzsāka vareni, gūstot sešus punktus pēc kārtas un panākot līdz šim lielāko pārsvaru spēlē (44:28). Pēc neilga laika Ziedoņa Jansona trenētie puiši jau panāca +18, taču ceturtajā ceturtdaļā poļi sāka veiksmīgu pakaļdzīšanos, kā rezultātā trīs minūtes līdz cīņas beigām mūsējiem vairs tikai plus četri (57:53).

Pusotru minūti līdz mača beigām no Polijas spēlētāju puses sākās sodu sišana, un nevarētu teikt, ka mūsējie to izmantoja savā labā, - no desmit izpildītajiem sodiņiem precīzi bija tikai četri, taču, par laimi, arī poļiem mača izskaņā nervi uzdeva pa rokām, un tika aizmesti garām ļoti svarīgi metieni. Skanot mača beigu sirēnai, uz rezultāta tablo atvieglojošs četru punktu pārsvars mūsējiem – 63:59.

Uzvarētāju labā ar ''double-double'' izcēlās Dāvis Bertāns - 16 punkti un 11 bumbas zem groziem. Tiesa, jāpiezīmē, ka 15 ačus Dāvis savāca jau mača pirmajā puslaikā. Ierasti rezultatīvs bija arī Edmunds Dukulis, kuram 11 punkti un septiņas bumbas zem groziem. Teju visur paspēja būt mūsu saspēles vadītājs Kaspars Vecvagars - astoņi punkti, septiņas atlēkušās bumbas, septiņas rezultatīvas piespēles un astoņas kļūdas.

Pateicoties šai uzvarai, mūsējie jau nodrošinājuši vietu turnīra ceturtdaļfinālā.