Pēdējās spēles

Visas spēles

U-20 puiši zaudē Itālijai un spēlēs par 11. vietu

17.07.2010

Piektdien zaudējumu Horvātijā notiekošajā Eiropas čempionātā piedzīvoja Latvijas nacionālā vīriešu U-20 basketbola izlase, kas cīņā par devīto līdz 12. vietu cieta neveiksmi mačā ar Itālijas vienaudžiem (73:78). Rītdien mūsu vīriem cīņā par 11. pozīciju nāksies spēkoties ar Slovēniju.

Abas valstsvienības maču sāka ļoti līdzīgi. Pirmo 20 minūšu laikā komandas punktus guva pārmaiņus, taču vadības groži teju visu laiku atradās itāļu rokās. Tiesa, Itālijas pārsvars samērā minimāls, jo viņu handikaps ne reizi nepārsniedza piecus punktus. Pēc pirmā puslaika Latvijai nelieli mīnusi – 40:42.

Lielais pārtraukums šķietami par labu nāca dienvidniekiem, kuri mača otro cēlienu uzsāka ar vērā ņemamu izrāvienu (12:3), izvirzoties vadībā ar 54:43. Trešā ceturkšņa beigās pamodās arī mūsējie un nedaudz apslāpēja izcēlušos ugunsgrēku – pirms izšķirošajām desmit minūtēm vien mīnus četri (56:60).

Mača ceturtajā ceturtdaļā latviešu uzbrukums pazuda – deviņu minūšu laikā gūti tikai septiņi punkti, kas itāļiem ļāva turēties sešu, septiņu punktu vadībā. Pēc pieprasītā minūtes pārtraukuma latviešiem izdevās realizēt divus trejačus un uzbrukums šķietami aizgāja. 21 sekundi pirms mača beigām pēc Laura Blaua diviem precīziem soda metieniem mūsējie vairs tikai viena metiena attālumā no neizšķirta (73:76), tomēr itāļi prasmīgi nosargāja pārsvaru (divi precīzi soda metieni) un izcīnīja uzvaru ar 78:73.

Latvijas izlases rindās 20 punktus guva Mārtiņš Laksa, 16 ači un sešas bumbas zem groziem Laura Blaua rēķinā, bet ar 15 punktiem piebalsoja Armands Ošiņš. Tāpat jāuzteic Dāvis Rozītis, kurš pārliecinoši saimniekoja pie groziem, savācot 13 atlēkušās bumbas.

Jau rītdien mūsu valstsvienībai jācīnās par 11. vietu ar Slovēnijas vienaudžiem, kuri šodien piedzīvoja minimālu zaudējumu mačā ar mūsu kaimiņiem lietuviešiem (72:74).