Pēdējās spēles

Visas spēles

Čukste: trumpjus pagaidām pietaupījām

13.08.2010

Latvijas U16 sieviešu komanda ceturtdien Maķedonijas galvaspilsētā Skopjē Eiropas čempionāta B divīzijas B apakšgrupas pirmajā spēlē ar 75:43 pieveica Luksemburgas kadetes.

Latvietes rādīja daudz labāku metienu precizitāti un jau no sākuma izvirzījās vadībā. Pirmos punktus un atlēkušās bumbas Latvijas labā izcīnīja centra spēlētāja, ventspilniece Paula Tomsone. Pārliecinoši darbojās ārējās līnijas spēlētājas Renāte Reine (3. BJSS) un Krista Brīdiņa (Rīdzene), pirmajā ceturtdaļā katrai savācot pa 7 punktiem.

Galvenais treneris Ainārs Čukste aktīvi rotēja sastāvu un laukumā tika viss Latvijas divpadsmitnieks. Straujāk palielināt pārsvaru liedza vājā divpunktu metienu precizitāte un daudzās kļūdas. Rezultātā trešās ceturtdaļas izskaņā Luksemburga pietuvojās 15 punktu attālumā 52:37. Turpinājumā Latvija rūpīgāk nospēlēja aizsardzībā un spēles noslēgumā rezultāta starpība pārsniedza 30 punktus.

"Gribējām sasniegt mērķi ar minimāliem lidzekļiem," Ainārs Čukste atzina, ka mača laikā domāts arī par nākotni. "Spēlējam ļoti vienkārši, lai neatklātu savas sadarbības, pataupot iespējas pārsteigt pretiniekus nākamajās spēlēs. Uzdevums tika izpildīts, tiesa, spēles kvalitāti gribējās labāku, jo sevišķi aizsardzībā. Luksemburgas komanda pārsteidza labā nozīmē, spēlējot loti agresīvu un ātru basketbolu."

B apakšgrupas otrajā spēlē Dānija pagarinājumā ar 76:71 pieveica Slovēniju. Piektdien plkst.17.30 Latvijas kadetes spēlēs ar Dāniju, sestdien plkst.19.45 - ar Slovēniju. Grupas trīs labākās komandas turpinās cīņu par divām ceļazīmēm uz Eiropas čempionāta A divīziju.