Pēdējās spēles

Visas spēles

Kadetu čempionātos noskaidroti finālisti

01.05.2010

Sestdien, 1. maijā, Ventspilī notika Swedbank Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas pusfināla spēles B2 grupā (1994. gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji). Meiteņu konkurencē par Latvijas zeltu cīnīsies "Rīdzenes" un Ventspils komandas, zēnu finālā Ventspils sacentīsies ar Jelgavu.

Jelgavniekiem viegls ceļš uz finālu

B2 grupas čempionātā sacenšas astoņas labākās valsts komandas. Piektdien ceturtdaļfinālos pārliecinošāko uzvaru izcīnīja Jelgavas kadeti, ar rezultātu 92:54 sagraujot basketbola skolu „Rīga”. Uzvarētāju labā ar 11 punktiem un 17 izcīnītām bumbām zem groziem izcēlās Rihards Adiņš (1994/196/SK „Jaunpils” un Jelgava).

Liepāja uzvarēja „Rīdzeni” 79:73, turklāt Vēju pilsētas komandas līderis Roberts Krastiņš atzīmējās ar 46 gūtiem punktiem (MNS 15/38, 2p 13/30, 3p 2/8, 1p 14/20), 9 izcīnītām bumbām zem groziem un 16 reizes izprovocēja pretiniekus pārkāpt noteikumus. Ventspils apspēlēja Cēsis 76:63, savukārt „Ķeizarmežs” ar minimālu starpību uzveica A. Kraukļa VEF basketbola skolu 61:60.

Pirmajā pusfinālā Liepāja bez variantiem piekāpās Jelgavai 47:85. Ceturtdaļfinālu efektīvākais spēlētājs Roberts Krastiņš tika pilnībā neitralizēts, bet Jelgavas uzbrukuma jaudu krietni pastiprināja Latvijas kadetu izlases kandidāts Česlavs Mateikovičs (1994/200/Zemgale). Vienlīdz aktīvi uzbrūkot perimetrā un tā iekšienē, viņš guva 22 punktus (MNS 7/20, 2p 4/11, 3p 3/9, 1p 5/8) un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas.

Otrajā pusfinālā BJBC „Ķeizarmežs” sacensībā ar Ventspili pēc trīs ceturtdaļām izvirzījās vadībā ar 40:34, taču pēdējā desmitminūtē zaudēja 3:17 un visā spēlē 43:51. Labu sniegumu ventspilnieku sastāvā rādīja Elvis Čoders, Toms Leimanis un Jēkabs Krūtainis, trijatā savācot 41 punktu. Produktīvs sniegums arī Kārlim Lasmanim (9ab) un Nilam Cincius. Jāatzīmē, ka ventspilnieki realizēja tikai 8 no 30 soda metieniem („Ķeizarmežs” 4/18).

B2 čempionāts zēniem, cīņas par medaļām, 2. maijs

Par 7. vietu BS „Rīga” (0-2) – Cēsis (0-2)
Par 5. vietu Rīdzene (1-1) – VEF BS (1-1)
Par 3. vietu Liepāja (1-1) – BJBC „Ķeizarmežs” (1-1)
Par 1. vietu Jelgava (2-0) – Ventspils (2-0)

Rīdzene grauj, Ventspils virzās soli pa solim

Meiteņu čempionātā ceturtdaļfināli sākās ar divām sagrāvēm. Rīgas 3. BJSS uzvarēja Liepāju 92:52, turklāt liepājnieču līdere Agija Kruga nepilnu divpadsmit minūšu laikā saņēma 5 personiskās piezīmes. „Rīdzene” neatstāja cerības Jelgavai 96:25. TTP/DSN komandu divcīņā pirmā komanda pieveica otro ar 63:49, bet Ventspils uzvarēja Valmieru 85:61.

Pirmajā pusfinālā Ventspils nosargāja uzvaru pār Rīgas 3. BJSS 71:64. Mājinieču labā Paula Tomsone izcēlās ar 30 punktiem un 19 izcīnītām bumbām zem groziem, teicamu sniegumu rādīja Jana Šefanovska (7+14ab+6rp) un Adelīna Vanaga (15+6ab). Rīdziniecēm izcēlās Elīna Bērziņa (20+10ab) un Renāte Reine (19+9ab+5rp).

Otrajā pusfinālā „Rīdzenes” aizsardzība apstādināja „TTP/DSN 1” 59:38. Centra spēlētāja Rūta Veidere uzvarētāju labā guva 12 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, 3 reizes rezultatīvi piespēlēja un bloķēja 5 pretinieču metienus. Kristai Brīdiņai 16 punkti, 6 atlēkušās bumbas, 7 pārtvertas bumbas un 5 izprovocētas piezīmes, Katei Aizsilai 11 punkti un 6 pārtvertas bumbas, bet Evitai Zondakai 8 punkti un 6 bumbas. Pretinieču rindās Laura Ekharde, Kate Višņēvica un Paula Langina katra savāca 10 un vairāk atlēkušās bumbas, taču ar metienu precizitāti tik labi neveicās.