Pēdējās spēles

Visas spēles

Otersons: iegāza neprecīzie soda metieni

10.08.2010

Latvijas U-16 basketbolistu izlase Melnkalnē notiekošajā Eiropas čempionātā turnīrā par 13.-16.vietu ar 54:56 atzina Vācijas vienaudžu pārākumu. Trešdien pirmā apļa pēdējā spēle ar Izraēlu.

Spēles lielāko daļu vadībā atradās Vācijas jaunie basketbolisti. Latvijai pirmā puslaika priekšpēdējā minūtē ar lielisku spēli aizsardzībā izdevās uz neilgu brīdi pārņemt vadību (30:29), taču lielajā atpūtā abas vienības devās pie neizšķirta rezultāta – 30:30. Trešajā ceturtdaļā krietni labāki bija vācieši, pēdējai ceturtdaļai nodrošinot septiņu punktu pārsvaru – 44:37. Latvija pēdējās desmit minūtes sāka smagnēji, pirmajās piecās minūtēs gūstot tikai vienu punktu. Tas lielā mērā izšķīra spēles rezultātu. Pēdējos trīs punktus Oskars Reinfelds guva pēdējā sekundē ar metienu no centra – 54:56.

"Zaudējuma galvenais iemesls - neiemestie sodi," Latvijas U-16 izlases galvenais treneris Raivo Otersons pievērsa uzmanību melnajai statistikai (13/28). "Pretinieki bija garāki un smagāki. Spiedienu it kā izturējām, tikām pie metieniem, bet nespējam realizēt iespējas. Labi, ka beigās samazinājām rezultāta starpību, jo katram punktam beigās var būt milzīga nozīme. Gatavosimies cīņai ar Izraēlu."

Turnīrā par 13.-16.vietu otrajā spēlē Izraēla - Dānija 63:61. Pēc divām kārtām Vācijas kadetiem ir 2 uzvaras, Latvijai un Izraēlai pa 1, Dānijai 0. Trešdien spēlēs Latvija - Izraēla un Vācija - Dānija. No piektdienas līdz svētdienai notiks otrā apļa spēles. Divas vājākās komandas zaudēs vietu A līgā.

Nākamo maču mūsējie aizvadīs rīt plkst. 15:15 pret Izraēlu.