LBL Fināla sponsors

TV partneris

"VEF" pārāka pār "Liepājas Lauvām"

06.11.2009

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas mačā ''VEF Rīga'' savā laukumā ar rezultātu 84:73 apspēlēja ''Liepājas lauvas'', tādējādi izcīnot savu ceturto uzvaru pēc kārtas LBL čempionātā. Uzvarētāju labā rezultatīvākais ar 24 gūtiem punktiem bija krievu centra spēlētājs Ivans Ņeļubovs.

Sākoties spēlei, nelielu vadību ieguva viesi no Liepājas, pēc trim nospēlētām minūtēm izvirzoties vadībā ar 10:3. Lielāko pirmā ceturkšņa daļu vadībā atradās tieši liepājnieki, tomēr desmitminūtes izskaņā, pateicoties Arna Labucka, Mārtiņa Laksas un Ingus Bankevica veiksmei uzbrukumā, mājiniekiem izdevās sadeldēt pretinieku pārsvaru līdz minimumam un pat izvirzīties vadībā – 25:22.

Mača otrajā ceturtdaļā laukumā saglabājās līdzīga spēle, tomēr atšķirībā no pirmajām desmit minūtēm vadības grožus savās rokās prasmīgi turēja Valdis Valters un viņa trenētā Rīgas VEF vienība. Veiksmīgi spēlējot Aleksam Reinfro un Ivanam Neļubovam, VEF basketbolistiem pirmo puslaiku izdevās noslēgt ar trīs punktu pārsvaru (44:41). Sīvu pretestību rīdziniekiem izrādīja ''lauvu'' centra spēlētājs Oļegs Kožeņecs, kurš jau pirmajā puslaikā bija guvis 17 punktus un savācis deviņas atlēkušās bumbas.

Cīņas otro puslaiku sekmīgāk uzsāka mājinieku basketbolisti, kuri trešo ceturtdaļu uzsāka ar sešiem gūtiem bezatbildes punktiem (50:41), kas lika Armandam Misum sasaukt savus padotos uz minūtes apspriedi. Neilgā pauzīte acīmredzot palīdzēja, jo ''lauvas'' trīs minūtes līdz ceturtdaļas izskaņai pēc Jura Patmalnieka tālmetiena rezultāts kļuva neizšķirts (56:56). Pirms izšķirošās ceturtdaļas vadībā ar viena punkta pārsvaru atradās Liepājas klubs – 65:64.

Arī ceturtās ceturtdaļas sākums aizritēja VEF zīmē – septiņi bezatbildes punkti, atgūta vadība (71:65) un minūtes pārtraukums liepājniekiem. Ceturkšņa sākumā iekrāto pārsvaru rīdziniekiem izdevās noturēt līdz pat spēles beigām – skanot mača beigu sirēnai, rezultāta tablo vēstīja 84:73.

Abu komandu rindās rezultatīvākie bija centra spēlētāji. Mājiniekiem teicamu spēli aizvadīja krievs Ivans Ņeļubovs, kurš guva 24 punktus un savāca 11 bumbas zem groziem. Tikmēr ''lauvu'' sastāvā sekmīgi laukumā darbojās baltkrievs Oļegs Kožeņecs - viņam 26 ači un 13 atlēkušās bumbas.

Šis bija VEF kluba ceturtais panākums LBL čempionātā, kas Rīgas klubam dod pirmo vietu turnīra tabulā. Tikmēr liepājnieki ar četrām uzvarām sešos mačos turnīra tabulā ieņem trešo vietu septiņu komandu konkurencē.