Saistītā informācija

Zemgale – Valmiera 95:90

BK Valmiera

BK "Zemgale"

Latvijas Basketbola līgas (LBL) 1. divīzijas spēlē šodien ''Valmiera'' savā laukumā ar 99:83 pārspēja ''Zemgali'', revanšējoties tai par piektdien piedzīvoto zaudējumu. Uzvarētāju rindās 37 punktus guva Artūrs Valeika.

Abas komandas pirms šī mača turnīra tabulā atradās blakus – ''Valmierai'' 4. vieta, bet ''Zemgalei'' piektā. Katrai komandai bija pa divām uzvarām un trim zaudējumiem. Piektdien savstarpējā spēlē Jelgavā sīvā cīņā pārāka mača galotnē ar 95:90 bija ''Zemgale''.

Valmierieši jau ar mača pirmajām sekundēm ''ķērās vērsim pie ragiem'', sākot ar 5:0 izrāvienu. ''Zemgale'' ne reizi nepabija vadībā, bet pirmo ceturtdaļu Gata Meldera vadītā Valmieras komanda pabeidza ar septiņu punktu pārsvaru – 23:16. Otrajā ceturtdaļā ''Valmiera'' palielināja ātrumus un, galvenokārt pateicoties Artūra Valeikas aktivitātēm uzbrukumā (1. puslaikā 20 punkti), pirmo puslaiku noslēdza ar 14 punktu handikapu – 48:34.

Otro puslaiku ''Zemgale'' sāka cerīgi un 4. minūtē pēc Edgara Krūmiņa diviem soda metieniem izdevās pietuvoties līdz sešiem punktiem – 44:50. Taču tas izrādījās Valmieras mirkļa vājums, jo jau drīz vien tika atjaunots drošs pārsvars. Mača pēdējās desmit minūtes ''Valmiera'' sāka ar 13 punktu pārsvaru – 73:60. Pēdējā ceturtdaļā nekādi brīnumi nenotika, un ''Valmiera'' uzvarēja ar 99:83.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 37 punktiem bija Artūrs Valeika, viņam arī 15 atlēkušās bumbas, bet zaudētājiem 27 punktus guva Ilmārs Bergmanis.