Saistītā informācija

Zemgale – VEF 72:104

BK VEF Rīga

BK "Zemgale"

Latvijas Basketbola līgas (LBL) 1. divīzijā vienīgajā trešdienas spēlē čempionāta līdere VEF ļoti pārliecinoši ar 104:72 pieveica ''Zemgali'', izcīnot sesto uzvaru septiņās spēlēs.

Mača rezultātu ar tālmetienu atklāja Jēkabs Rozītis, izvirzot mājiniekus vadībā ar 3:0. Jelgavniekiem priekšā izdevās noturēties tikai līdz ceturtdaļas vidum, kad viesi sāka diktēt notikumu gaitu. Pēc pirmajām desmit minūtēm VEF pārsvars bija pieci punkti – 24:19.

Otrajā ceturtdaļā ''Zemgale'' spēja turēties pretī rīdziniekiem un pāris reizes panāca izlīdzinājumu, taču vadības atgūšanai allaž nedaudz pietrūka. Pirmā puslaika pēdējās sešas minūtes VEF pabeidza ar 21:7 izrāvienu, kā rezultātā, dodoties lielajā pauzē, tika nodrošināts 14 punktu pārsvars – 53:39.

Otrais puslaiks izvērtās par formalitāti. VEF zaudēt varēja tikai tad, ja sāktu mest savā grozā. ''Zemgales'' vienīgais uzdevums bija parūpēties par to, lai spēles rezultāts būtu pieklājīgs, taču nebija lemts – VEF uzvarēja 104:72.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Ivans Ņeļubovs, savukārt zaudētājiem – Rozītis, kura kontā 18 punkti. VEF šī bija sestā uzvara septiņos mačos, kas patur komandu pirmajā vietā, bet ''Zemgale'' ar trīs uzvarām 20 mačos ieņem pēdējo sesto vietu.