Saistītā informācija

Valmiera – Liepājas Lauvas 85:83

BK "Liepājas Lauvas"

BK Valmiera

''Barona'' pretiniece Latvijas Basketbola Līgas (LBL) pusfinālā būs ''Valmiera'', kas arī otrajā ceturtdaļfināla mačā tika galā ar ''Liepājas Lauvām'' - 85:83.

Zaudējuši pirmo spēli, liepājnieki, apzinoties, ka šodien zaudēt vairs nevar atļauties, sāka vareni ar 8:0 izrāvienu. ''Valmierai'' pirmo punktu ar soda metienu pēc nospēlētām nepilnām trīs minūtēm guva Devins Deiviss – 8:1. Pamazām spēlē iejutās arī vidzemnieki, pakāpeniski likvidējot viesu iekrāto pārsvaru. Pēc pirmās ceturtdaļas ''Lauvām'' vairs tikai divu punktu handikaps – 22:20.

Otrās ceturtdaļas sākumā komandas sarīkoja tālmetienu konkursu, kurā nedaudz labāki bija viesi. ''Valmierai'' uzkrītoši bieži neizdevās savākt atlēkušās bumbas pie sava groza, kas deva liepājniekiem otrās iespējas. Ceturtdaļas vidū pēc Mārtiņa Kravčenko pustālā metiena ''Lauvas'' atjaunoja desmit punktu pārsvaru – 37:27, uz ko ''Valmiera'' atbildēja ar pieciem punktiem īsā laikā – 37:32. Armands Misus nekavējoties paņēma minūtes pārtraukumu. Puslaika turpinājumā uzbrukums ņēma virsroku pār aizsardzību, un šādā spēlē precīzāki bija ''Lauvu'' basketbolisti, pirmo puslaiku pabeidzot ar astoņu punktu pārsvaru – 47:39.

Otrā puslaika sākums ''Valmierai'' neko pozitīvu nesolīja. Liepāja regulāri tika pie brīviem metieniem no dažādām distancēm un regulāri meta iekšā, un tas ļāva ''Lauvām'' turēties puslīdz drošā atrāvienā. Pirms pēdējām desmit minūtēm viesiem no Liepājas bija deviņu punktu pārsvars (66:57), un līdz šim laukumā redzētais neliecināja par to, ka ''Valmierai'' varētu izdoties lauzt cīņas gaitu.

Jura Andžejevska trejacis ceturtdaļas 4. minūtē deva ''Valmierai'' cerības uz izglābšanos – 65:70. Nedaudz vēlāk ar to pašu izcēlās arī Jānis Kaufmanis, tam sekoja Deivisa trīs punktu gājiens, un negaidīti vadībā pēkšņi bija ''Valmiera'' – 71:70. Spēles beigas izvērtās gana spraigas un dramatiskas. 18 sekundes pirms mača beigām ''Lauvas'' vadībā ar tālmetienu izvirzīja Edgars Jeromanovs – 83:82. ''Valmierai'' vēl palika laiks pēdējam uzbrukumam, ko ar visnotaļ tālu trīnīti pabeidza Sandis Amoliņš – 85:83. Liepājnieku pēdējais metiens lidoja grozam secen, un valmierieši varēja līksmot – uzvara ar 85:83 un pusfinālā jātiekas ar ''Baronu''.