BK "Ventspils"

BK VEF Rīga

Mareks Jurevičus

Sandis Valters

Šovakar Olimpiskajā Sporta centrā norisinājās Latvijas Basketbola līgas (LBL) izšķirošā pusfināla sērijas spēle, kurā "VEF Rīga" ar 97:85 pārspēja BK "Ventspils", visā sērijā uzvarot ar 3:2. Līdz ar to ventspilnieki nolika čempionu pilnvaras un spēlēs par trešo vietu, bet finālā par valsts čempionu titulu mērosies spēkiem "Barons" un VEF.

Spēle iesākās līdzīgā gultnē, bet ceturtdaļas vidū ventspilnieki iekrāja astoņu punktu pārsvaru – 15:7. Ceturtdaļas turpinājumā VEF pamazām starpību deldēja un līdz beigām panāca vairs tikai mīnus viens – 20:19, joprojām par labu BK Ventspils.

Otrā ceturtdaļa iesākās kā pa viļņiem – pēc Jāņa Gailīša tālmetiena 27:23 par labu rīdziniekiem, bet tad Artūra Bērziņa astoņi punkti pēc kārtas, un Nikolajam Mazuram nekas cits neatliek, kā saukt savus padotos apspriesties. Pusotru minūti pirms beigām, pēc Mareka Jureviča diviem precīziem soda metiniem, ventspilnieki atjaunoja astoņu punktu pārsvaru, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar 45:40 joprojām par labu kurzemniekiem.

Otrais puslaiks sākās ar Armanda Šķēles nostaigātu un Aleksa Renfro veiksmīgu caurgājienu, un pēc trim nospēlētām minūtēm jau plus viens "VEF Rīga" komandai – 50:49. Turpinājumā bezkompromisa cīņā rīdziniekiem, pateicoties Sanda Valtera īsā laikā gūtajiem septiņiem punktiem, jau sešu punktu pārsvars – 59:53. Ar to viss nebeidzās – Renfro divi punkti ar sodu, Jahoviča precīzs pustālais metiens, Ivana Ņeļubova soda metiens un jau 64:53 vefam. Līdz ceturtdaļas beigām abas komandas guva vēl pa pieciem punktiem un 69:58 – joprojām solīds pārsvars "VEF Rīga" vienībai pirms izšķirošajām spēles desmit minūtēm.

Ceturtā ceturtdaļa iesākās nervozi, komandām apmainoties ar neprecīziem metieniem – pirmais grozs tika gūts tikai otrajā minūtē, kad precīzs no groza apakšas bija Ronalds Zaķis, pēc izcīnītas atlēkušas bumbas, bet laukuma otrā pusē Valters atbildēja ar precīzu tālmetienu, bet vēl pēc minūtes bija precīzs divas reizes no soda metiena atzīmes, kad tehnisko piezīmi nopelnīja tas pats Zaķis – 76:62. Līdz spēles beigām Ventspils komandai tuvāk par deviņiem punktiem neizdevās tikt, un LBL pusfināla piektajā sērijas spēlē VEF Rīga ar 97:85 pārliecinoši apspēlēja BK "Ventspils".

Par spēles rezultatīvāko spēlētāju kļuva Sandis Valters, gūstot 27 punktus (2 p. 4-5, 3 p. 3-6, 1 p. 10-10), bet kurzemnieku rindās ar 12 punktiem un 10 bumbām zem groziem izcēlās Ronalds Zaķis.

Latvijas Basketola līgas izslēgšanas turnīrs, pusfināla sērija. 4. maijs.

"VEF Rīga" - BK "Ventspils" - 97:95 (20:21, 21:25, 29:13, 28:27)

VEF: Valters 27, Renfro 14, Jahovičs 12, Šeļakovs 12, Gailītis 10, Makalags 9, Ņeļubovs 7, Labuckas 6, Bankvevics, Štālbergs, Aleksejevs