Jūs šobrīd skatāties informāciju par 2005/06 sezonas spēlēm. Rādīt aktuālās sezonas informāciju?

LBL sponsori

LBL Fināla sponsors

TV partneris

LBL fināla pirmajā mačā uzvar VEF

07.05.2010

Šodien Daugavas Sporta namā (DSN) tika dots starta šāviens Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijai. Pie uzvaras saspringtā un aizraujošā mačā tika ''VEF Rīga'', kas, spēlējot viesos, ar rezultātu 90:82 uzveica regulārā čempionāta labāko komandu – ''Barons''. LBL čempions tiks noskaidrots sērijā līdz četrām uzvarām.

Abas komandas spēles sākumā savus uzbrukumus virzīja caur groza apakšu, un zīmīgi, ka pirmo trīs minūšu laikā grozu bija iekarojuši tikai divi basketbolisti – Jahovičs (VEF) un Zorins (''Barons''). Pēc izpildītiem soda metieniem ''baroni'' pielietoja 2-2-1 zonas presingu un vēlāk arī 2-3 zonas aizsardzību, taču VEF ar saspēles vadītāju Renfro priekšgalā ātri vien atrisināja šo rēbusu un, pateicoties ātrai pārejai uzbrukumā, ieguva iniciatīvu savās rokās – pēc piecām nospēlētām minūtēm 18:11 par labu viesiem. Ceturtdaļas beigās veiksmīgi sevi apliecināja ''barona'' leģionāri – Efedžuku un Makdermonts -, kuru sekmīgie uzbrukumi laukuma saimniekiem palīdzēja samazināt pretinieku pārsvaru līdz četriem punktiem (20:24).

Mača otro ceturtdaļu abas komandas uzsāka ar visai agresīvu darbību aizsardzībā. Iespējams, tieši tas kalpoja par iemeslu milzīgajam kļūdu skaitam, ko pieļāva abas komandas (pēc pirmā puslaika VEF un ''Barons'', kopā ņemot, kļūdījās 22 reizes!). Šādos apstākļos ērtāk jutās ''baroni'', kuru dzelžainā aizsardzība VEFiešiem septiņu minūšu laikā ļāva gūt tikai divus punktus (31:26). Tiesa, pēc Nikolaja Mazura pieprasītā minūtes pārtraukuma VEF saņēmās un guva astoņus punktus pēc kārtas, pirmo puslaiku noslēdzot pie rezultāta 36:36.

Pēc lielā pārtraukuma un nelielas atpūtas gan VEF, gan ''baroni'' trešajā ceturtdaļā sāka demonstrēt krietni kvalitatīvāku basketbolu. Mazinot kļūdu skaitu un palielinot apgriezienus uzbrukumā, abas komandas kopsummā trešajā ceturtdaļā guva 52 punktus. Tiesa, klubu iemesto punktu skaits auga diezgan līdzīgās progresijās, tādējādi liekot noprast, ka finālsērijas pirmā mača uzvarētājs tiks noteikts ceturtajā ceturtdaļā – 63:61 par labu VEF vienībai. Der piezīmēt, ka kādā no trešās ceturtdaļas epizodēm Šeļakovs nejauši traumēja aci jamaikietim Efedžuku, kurš pēcāk laukumā atgriezās ar jau iepriekš sezonas gaitā lietotajām aizsargbrillēm.

Arī mača ceturtā ceturkšņa sākumā abu komandu punktu krājums auga pārmaiņus. Pirmo nopietno atrāvienu VEF veica ceturtdaļas vidū, kad labi uzbrukumā spēlēja Jahovičs, trīs ar pusi minūtes līdz mača finālsvilpei panākot 77:69. Kā izrādījās vēlāk, ''Barons'' nebija spējīgs atgūties no šī trieciena, beigu beigās piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 90:92.

Uzvarētāju rindās lielisku spēli aizvadīja Gatis Jahovičs, kurš guva 23 punktus, turklāt paveica to ar labu metienu precizitāti (divpunktnieki - 5/8, tālmetieni - 2/3, soda metieni - 7/9). Labi darbojās arī amerikāņu uzbrucējs Tadžs Makalags, viņam 21 punkts un septiņas bumbas zem groziem. ''Barons'' sastāvā ierasti rezultatīvs bija jamaikietis Efedžuku (28).