BK Valmiera

Mareks Jurevičus

Kaspars Cipruss

Mateo Kedzo

Šodien Latvijas Basketbola līgas (LBL) fināla cīņā par bronzas godalgām BK "Ventspils" savā laukumā ar rezultātu 108:52 sagrāva BK "Valmiera" komandu. Līdz ar to BK "Ventspils" basketbolisti ir izcīnījuši LBL bronzas medaļas.

Sākumsastāvi:
BK ‘’Ventspils’’: Strēlnieks, Šķēle, Jurevičus, Kedžo, Zaķis
BK ‘’Valmiera’’: Virsis, Deiviss, Kaufmanis, Blaz, Cipruss

Mača sākumā rezultāts auga diezgan līdzīgi. Spēli ‘’Valmieras’’ komandā rezultatīvi iesāka Kaspars Cipruss, pirmajās četrās minūtēs gūstot 7 punktus. Lai gan abas komandas aizsardzībā spēlēja brīvi, lielākā daļa metienu kā vienas, tā otras komandas izpildījumā bija neprecīzi. ‘’Valmieras’’ komanda daudz izmantoja spēli veiksmīgi iesākušo Kasparu Ciprusu, kurš centās savus sedzējus apspēlēt viens pret viens. Ceturtdaļas noslēgumā ‘’Ventspils’’ basketbolistiem izdevās veiksmīgs izrāviens, noslēdzot 1. ceturtdaļu ar 8 punktu pārsvaru 21:13.

Arī otrās ceturtdaļas sākumā ‘’Valmieras’’ basketbolisti turpināja mest neprecīzi, ļaujot ‘’Ventspils’’ basketbolistiem palielināt iekrāto pārsvaru. Ventspilnieki otro ceturtdaļu iesāka ar atrāvienu 11:0, palielinot savu pārsvaru līdz 19 punktiem. Basketbola kluba ‘’Valmiera’’ spēlētāji gan aizsardzībā, gan uzbrukumā darbojās haotiski, ļaujot ventspilniekiem pārtvert daudzas bumbas un gūt punktus ātrajos uzbrukumos. Lielu daļu savu punktu ‘’Ventspils’’ basketbolisti guva ar trīspunktu metieniem. Kad līdz ceturtdaļas beigām bija atlikušas nedaudz vairāk kā divas minūtes, rezultāta starpība jau bija graujoša - 50:13. ‘’Valmieras’’ basketbolisti turpināja rādīt ļoti vāju sniegumu aizsardzībā. Ejot pārtraukumā, rezultāta starpība bija 59:21 par labu ‘’Ventspils’’ basketbolistiem.

Arī otro puslaiku abu komandu spēlētāji iesāka atbrīvoti, ļaujot pretiniekiem diezgan brīvi mest pa grozu. ‘’Ventspils’’ komanda turpināja ļoti veiksmīgi uzbrukt no tālās distances. Pēc nospēlētām gandrīz četrām minūtēm Ventspils komandas pārsvars pārsniedza 50 punktus – 75:24. ‘’Valmieras’’ komandas spēlētāji turpināja saspēlēties neuzmanīgi, bieži ļaujot ventspilniekiem pārtvert bumbu. Arī ‘’Ventspils’’ basketbolisti atslābinājās, ļaujot ‘’Valmieras’’ spēlētājiem mest brīvāk un mazliet pietuvoties. Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 84:38.

Sākoties pēdējai ceturtdaļai, manāmi kritās spēles temps. Abu komandu treneri vairāk ļāva spēlēt rezervistiem, spēle kļuva nerezultatīvāka. Ceturtdaļai tuvojoties tās beigām, ‘’Ventspils’’ basketbolisti sāka kāpināt tempu, atkal palielinot savu pārsvaru virs 50 punktiem – 97:46. Kad līdz spēles beigām bija atlikušas trīs minūtes, Artūrs Strēlnieks ar soda metienu guva savas komandas 100. punktu. Arī pēdējā ceturtdaļā ventspilnieki turpināja ļoti veiksmīgi uzbrukt no tālās distances. Artūrs Strēlnieks, kurš laukumā iznāca tikai pēdējā ceturtdaļā, pamanījās gūt 11 punktus. Spēle noslēdzās ar rezultātu 108:52.