Saistītā informācija

Barons – VEF 81:77

BK "Barons"

BK VEF Rīga

Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas piektajā spēlē ''Barons'' ar 81:77 pārspēja VEF, sērijā izvirzoties vadībā ar 3:2. Nākamais mačs, kas var kļūt par pēdējo, notiks pirmdienas vakarā plkst. 19:35 ''Arēnā Rīga''.

Abas komandas spēli sāka ar tradicionālajiem pieciniekiem. Pirmajās pāris minūtēs, pateicoties diviem Sanda Valtera tālmetieniem un vienam Gata Jahoviča soda metienam, VEF izvirzījās vadībā ar 7:0. Viesu starta izrāvienu apturēja Efedžuku. Pēc nospēlētām trīsarpus minūtēm VEF bija priekšā ar 11:3, un Edgars Teteris bija spiests ņemt pārtraukumu. Pēc tā būtisku izlabojumu ''Barona'' sniegumā nebija. VEF turpināja uzspiest savu ātro basketbolu, kam ''baroni'' kārtējo reizi šajā sērijā nespēja pielāgoties. Pēc pirmās ceturtdaļas VEF bija vadībā ar 20:14.

Otro ceturtdaļu fantastiski sāka ''Barons'', kam pa tālmetienam iemeta Uvis Helmanis un Aigars Vītols, un divus punktus pēc ''firmas sadarbības'' ar Rinaldu Sirsniņu no groza apakšas guva Aleksejs Zorins – 8:0 izrāviens mājiniekiem, kas viņiem deva pirmo vadību šajā mačā – 22:20. Ja pirmajā ceturtdaļā ''Barons'' bija nevarīgs groza apakšā, tad otrajā desmitminūtē VEF ļāva pretiniekam izvērsties trīs sekunžu zonā. Ceturtdaļas izskaņā ''Barona'' pārsvars sasniedza jau desmit punktus – 37:27. 45 sekundes pirms došanās lielajā atpūtā Alekss Renfro ar tālmetienu pievilka VEF līdz sešiem punktiem (36:42). Ar presingu izdevās atkarot vēl divus punktus. Pēc pirmā puslaika ''Baronam'' +4 (42:38). VEF pirmajās 20 minūtēs bija pieļāvis 13 kļūdas, kamēr ''Baronam'' tikai piecas.

Pēc pārtraukuma abas komandas pirmajos rezultatīvajos uzbrukumos apmainījās ar tālmetieniem (Uvis Helmanis un Tadžs Makalags), bet nopietnu atrāvienu nebija, kas ļāva ''Baronam'' turēties 2-3 grozu attālumā. Ceturtdaļas vidū VEF divreiz īsā laikā pārtvēra bumbu un uzbrukumus noslēdza ar dankiem, kas ļāva pietuvoties līdz trīs punktiem – 49:52. Pusotru minūti pirms ceturtdaļas beigām Ivans Ņeļubovs panāca jau 54:55. Ar soda metienu bija iespēja izlīdzināt rezultātu, taču garām. Līdz ar ceturtdaļas beigu signālu Sirsniņš iemeta sarežģītu metienu no groza apakšas, nodrošinot savējiem piecu punktu handikapu mača pēdējai ceturtdaļai – 59:54.

Pēdējās ceturtdaļas ievadā Renfro ar danku un pēc tā sekojoša soda metiena jau izlīdzināja rezultātu – 59:59. ''Barons'' spēja nedaudz atrauties, taču VEF ar ātrajiem uzbrukumiem spēja atspēlēties. Ceturtdaļas vidū mājiniekiem ar savainojumu malā nogāja Sirsniņš. Sestajā minūtē pēc Ņeļubova trīs punktu gājiena ''vefiņš'' pirmo reizi bija vadībā otrajā puslaikā – 70:67. 36 sekundes pirms mača beigām Vītols ar trīnīti atkal vadībā izvirzīja ''Baronu'' – 75:74. Pēc tam Valters aizmeta garām divus soda metienus, savukārt Timermanis no līnijas bija precīzs abas reizes – 77:74. Renfro metienu caurgājienā nobloķēja Efedžuku, kurš pēc tam iemeta abus ''sodus'', vēl vairāk palielinot mājinieku pārsvaru. Sodu sišanas taktika VEF nelīdzēja, un ''Barons'' svinēja uzvaru ar 81:77.

Sērijā līdz kādas komandas četrām uzvarām ''Barons'' izvirzījies vadībā ar 3:2. Nākamais mačs pirmdien plkst. 19:35 ''Arēnā Rīga''.