Pēdējās spēles

Visas spēles

Latvijas potenciālajiem flagmaņiem zaudējumi BBL

24.10.2010

Liepājas lauvas sagādājušas VEF Rīga komandai pirmo zaudējumi MasterCard Baltijas Basketbola līgas čempionātā - 69:66. Sestdien BK Ventspils Tartu ar 79:89 piekapās Rock.

VEF Rīga un BK Ventspils komandām rudens ieskrējiens rit kā pa celmiem. Jau iepriekš Baltijas līgas čempionātā abas komandas balansēja uz zaudējumu robežas, tomēr gan ventspilnieki pret Kalev/Cramo, gan rīdzinieki pret TTU/Kalev tika cauri ar veselu ādu. Taču aizvadītajā nedēļas nogalē veiksme novērsās, un tagad BBL turnīrā nav palikusi neviena komanda, kura nebūtu iepazinusi zaudējuma rūgtumu.

Tartu ventspilnieki nokļuva nokdaunā jau pašā mača sākumā (pēc pirmās ceturtdaļas 10:24), un visa spēles gaita vedināja domāt, ka sapulcētie basketbolisti vēl ne tuvu nav kļuvuši par vienotu komandu.

Liepājā spēle līdz ceturtās ceturtdaļas sākuma ritēja punkts punktā, tad Lauvas panāca nelielu pārsvaru (68:60 - 1:24 pirms beigām) un galotnē to noturēja. Pēdējā minūtē potenciāli glābjošus trīspunktniekus netrāpīja ne Kristaps Janičenoks (31 minūtē 3 punkti), ne Sandis Valters (22 minūtēs 6 punkti). Rīdziniekus iegāza lielais kļūdu skaits (16 pret liepājnieku 10), turklāt VEF Rīga krietni retāk tika pie soda metieniem (12/18 pret 19/30). Pēdējie rādītāji ne visai labā rakursā atgādina par VEF Rīga galvenā trenera Rima Kurtinaiša divām pamattēzēm - proti, ka komandas aizsardzība esot līmenī, bet uzbrukumā nedrīkst aizrauties ar tālmetieniem. Liepājā aizsardzība ielaida par trim punktiem vairāk, bet uzbrukuma arsenāls joprojām ir pašaurs un ne visai kvalitatīvs.

Gan BK Ventspils, gan VEF Rīga komandu un to vadības rīcībā vēl ir trīs nedēļas līdz 16.novembrim, kad sāksies galvenais eksāmens - Eiropas kausu izcīņas. Taču pirmos secinājumus jāizdara krietni ātrāk. Ventspilniekus nākamnedēļ gaida trīs spēles izbraukumā - trešdien Liepājā, sestdien Ķēdaiņos ar Nevežis, svētdien Viļņā ar Perlas. Piektdien VEF Rīga Lietuvas pilsētā Prienai spēlēs ar Rudupis.

Situācija BBL tabulā: VEF Rīga 4-1, Rock 3-2, Rudupis 3-1, BK Ventspils 3-1, BC Šiauliai 2-3, Kalev/Cramo 2-2, Liepājas lauvas 2-2, Nevežis 2-1, Dophins 2-1, TTU/Kalev 1-4, Perlas 1-3, Valmiera 0-4.