Jūs šobrīd skatāties informāciju par 2005/06 sezonas spēlēm. Rādīt aktuālās sezonas informāciju?

"Juglas" meitenes triumfē Latvijas čempionātā

16.05.2010

Artas Kublačovas divpunktu metiens 3 sekundes pirms spēles beigām svētdien atnesa triumfu un Latvijas čempionu titulu Daigas Jansones un Kristīnes Žeimutes vadītajām "Juglas" meitenēm, kuras Swedbank LJBL A grupas finālā ar 58:57 uzveica Aināra Čukstes trenēto "Rīdzeni".

Regulārajā sezonā pirmā finišēja "Ridzene", konkurentes no "Juglas" atstājot otrajā vietā un nebija nekādu šaubu, ka abām vienībām būs galvenās lomas cīņā par Latvijas zeltu. Ceļā uz finālu abas komandas izcīnīja pa divām vieglām uzvarām, ceturtdaļfinālos un pusfinālos pārspējot pretinieces ar 40 un vairāk punktu starpību.

SĀKUMSASTĀVI

Jugla: 1 Gotfrīda, 3 Čunda, 8 Kublačova, 16 Štauere, 17 Kiršteine
Rīdzene: 5 Skudra, 7 Pagrode, 10 Sarja, 21 Gulbe, 89 Šurkusa

REZERVES

Jugla: 4 Rozenberga, 24 Piterniece
Rīdzene: 3 Brīdiņa, 15 Lagzdiņa, 14 Dukāte, 16 Kravale

Starta drudzī pirmās divas minūtes pagāja bez punktu guvuma, līdz, apspēlējot "Rīdzenes" centrus Skudru un Šurkusu, divus punktus ar metienu no groza apakšas guva Štauere. Pusotru minūti vēlāk Skudra revanšējās, apspēlējot Štaueri.

Piektajā minūtē Lagzdiņa ar soda metienu pirmo reizi izvirzīja vadībā Rīdzeni, bet Kiršteine atbildēja ar tālmetienu. Sekoja Kublačovas solo, precīzus soda metienus papildinot ar tālmetienu un rezultatīvu caurgājienu no kreisās puses, kamēr pretiniecēm vienīgos punktus guva Pagrode 12:5. Arī ceturtdaļas pēdējā minūtē sekmīgāk nospēlēja Jugla, Šurkusas soda metienam pretī liekot Kiršteines divpunktnieku 14:6.

Otrajā ceturtdaļā savu rēķinu, apmānot Čundu, atklāja Brīdiņa. Savu punktu ražu sāka vākt Gotfrīda, bet rīdzenietes precīzi noslēdza divus uzbrukumus pēc kārtas, precīzām esot Skudrai un Lagzdiņai 16:12.

Jugla neapjuka un realizēja savu izrāvienu 5:0. Vispirms soda metienus realizēja Rozenberga, tad otro tālmetienu trāpīja Kiršteine un atjaunots deviņu punktu pārsvars 21:12. Nākamās šūpolēs labāk iejutās Ridzenes meitenes, pēc Šurkusas sodiem ātros uzbrukumus precīzi noslēdzot Brīdiņai un Dukātei 21:18. Astoņpadsmitajā minūtē Šurkusa guva arī pirmos punktus no spēles, izmetot bumbu pāri Gotfrīdai un vairs tikai minimāls Juglas pārsvars. To nedaudz palielināja Piternieces un Gotfrīdas trīs realizētie soda metieni 24:20. Līdz pārtraukumam Rīdzene vienu punktu atguva.

Kļ.: 9 VS 12

Kiršteine perimetrā izšāva trešo reizi, taču noturēt sešu punktu vadību Juglai neizdevās. Par to parūpējās Skudra un Sarja. Pēdējā realizēja divpunktu gājienu ar sodu, bet nākamie Šurkusas un Skudras trāpījumi izvirzīja vadībā Rīdzeni. Sarja ar vēl diviem metieniem noslēdza 0:11 izrāvienu, panākot 27:32 Rīdzenes labā.

Čunda un Štauere samazināja starpību, bet Rīdzene atbildēja ar sekmīgiem uzbrukumiem, atjaunojot 5-7 punktu vadību. Kad Šurkusa iemeta tālo, Rīdzenes pārsvars sasniedza 10 punktus 33:43. Štauere un ceturtais Kiršteines tālmetiens apliecināja, ka nekas vēl nav galā, 38:43 pēc trīs nospēlētām ceturtdaļām.

Izšķirošo ceturtdaļu ar diviem veiksmīgiem uzbrukumiem sāka Pagrode, vēlreiz panākot plus deviņi Rīdzenei, taču pārkāpt desmit punktu robežai neizdevās. Juglas kapteine Čunda samazināja starpību, bet Kiršteine realizēja jau piekto tālmetienu un viss liecināja, ka intriga saglabāsies līdz pēdējam.

38. minūtē Juglas līderes Kiršteine un Gotfrīda samazināja starpību līdz minimumam 48:49. Dukāte Rīdzenes pretuzbrukumā iemeta tālo un tūlīt aizsardzībā pārtvēra bumbu, tomēr partneru kļūda rezultējās divos Gotfrīdas gūtos punktos 50:52. Rīdzenes kapteine Sarja uzbrukumā bija precīza un noslēdzošo pamatlaika minūti Aināra Čukstes komanda sāka ar plus četri 50:54.

Juglas uzbrukums bija nesekmīgs, iespēju nostiprināt pārsvaru ieguva Rīdzene, bet, sekunžu skaitītājam rādot 42, bumbu pārtvēra Kublačova. Artas skrējiens uz grozu atnesa divus punktus un tiesības izpildit soda metienu. Meitene savāca maksimumu 53:54.

Rīdzenes atbildes gājienā bumba perimetrā nonāca pie Skudras. Pirmos sešus tālmetienus Laura bija raidījusi garām, bet septītais bija nekļūdīgs 53:57! Palikušas 24 sekundes un Sarja ar piezīmi apturēja Kiršteini. Anete bija nekļūdīga 55:57, taču pēc pāris sekundēm saņēma piekto personisko piezīmi.

Pēdējās sekundēs Rīdzene divreiz kļūdījās uzbrukumā. Pirmajā reizē Gotfrīda realizēja pirmo no diviem soda metieniem un sāncenses ieguva tiesības kontrolēt bumbu, taču neprata to nosargāt. Otro reizi minūtes laikā bumbu pārtvēra Arta Kublačova un ātrajā uzbrukumā guva divus punktus. Ridzene apjukumā vairs nespēja atbildēt un laukumā sākās Juglas prieka izvirdums.

Swedbank LJBL A grupas fināls meitenēm, 16. maijs, 49. vsk.

Jugla - Rīdzene 58:57 (14:6, 10:15, 14:22, 20:14)
Jugla: Kiršteine 21 (5pp), Kublačova 12, Gotfrīda 9 (11ab), Štauere 6, Čunda 4 (4pb), Rozenberga 4 (4ab), Piterniece 2; Vilks, Vaivode, Liepiņa. Treneres Daiga Jansone un Kristīne Žeimunde
Rīdzene: Skudra 13 (8ab), Šurkusa 11 (19ab), Sarja 9 (6ab, 5rp), Lagzdiņa 7, Brīdiņa 6 (5ab), Pagrode 6, Dukāte 5, Kravale, Gulbe; I. Eida, E. Eida, Pumpure. Treneris Ainārs Čukste

Trešo vietu čempionātā izcīnīja Mudītes Zanderes un Mārtiņa Zībarta trenētās BK "Kolibri"/47. vidusskolas meitenes, kuras bronzas spēlē ar 62:46 pārspēja Rīgas 3. BJSS komandu.

Turnīra simboliskajā piecniekā tika iekļautas: Laura Skudra, Līga Šurkusa, Linda Sarja (visas "Rīdzene"), Anete Čunda, Ilze Gofrīda ("Jugla"). Par MVP atzīta "Juglas" uzbrucēja Anete Kiršteine.

Swedbank LJBL A grupa, cīņa par medaļām, 16. maijs

DienaLaiksVietaSpēleKomandasRezultāti
16.0509:00Hanzas vsk.Par 7. vietu meitenēmTTP/DSN 1 (0-2) - Tukums (0-2)96:71
16.0510:45Hanzas vsk.Par 5. vietu meitenēmLiepāja (2-1) - TTP/DSN 2 (1-2)74:49
16.0512;30Hanzas vsk.Par 7. vietu zēniemCēsis (0-2) - Jelgava (0-2)-
16.0514:15Hanzas vsk.Par 5. vietu zēniemLiepāja (1-1) - BS VEF (1-1)-
16.0510:0049. vsk.Par 3. vietu meitenēmBK Kolibri/47. vsk. (2-1) - Rīgas 3. BJSS (1-2)62:46
16.0512:0049. vsk.Par 1. vietu meitenēmRīdzene (2-1) - Jugla (3-0)57:58
16.0514:1549.vsk.Par 3. vietu zēniemVentspils "Spars" (1-1) - Ķeizarmežs (1-1)LIVE VIDEO
16.0516:1549.vsk.Par 1. vietu zēniemBS Rīga (2-0) - BS Ogre (2-0)LIVE VIDEO

Swedbank LJBL A grupas kopvērtējums, meitenes (1991. g. dz. un jaunākas)