Aizraujošā cīņā uzvaru svin "TTT Rīga", sērijā 1-0

Saistītā informācija

TTT – Cēsis 73:65

SK Cēsis

TTT - Rīga

Šovakar skatītājiem gandrīz pārpildītajā Olimpiskajā sporta centrā Rīgā tika izspēlēta pirmā Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsērijas spēle starp "TTT Rīga" un SK "Cēsis" komandām. Ar uzvaru sēriju sāka TTT basketbolistes, uzvarot ar rezultātu 73:65, tādejādi arī sērijā izvirzoties vadībā – 1-0. Otrā sērijas spēle jau piektdien Cēsīs.

Mača rezultātu Olimpiskajā Sporta centrā šovakar atklāja "TTT Rīga" komanda, izvirzoties vadībā ar rezultātu 4:0, taču tad savu vārdu teica viešņas. 18:0 izrāviens un SK "Cēsu" pārsvars, nedaudz mazāk kā trīs minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām, sasniedza 14 punktu pārsvaru – 18:4. Galvenās izrāviena kaldinātājas bija Rima Valentiene, kura šajā laikā trāpīja trīs tālmetienus. Arī līdz ceturtdaļas beigām "Cēsu" komanda saglabāja pārliecinošu vadību un pirmās desmit spēles minūtes noslēdza ar 12 punktu pārsvaru – 20:8.

Otrajā mača ceturtdaļā, pateicoties Latanjas Vaitas veiksmīgajam sniegumam "TTT Rīga" komanda ceturtdaļas vidū prata pārsvaru sadeldēt līdz trim punktiem (20:23), taču pēc Kristenas Menas, Ievas Krastiņas un Anetes Horelikas precīziem metieniem cēsnieces atkal prata palielināt pārsvaru – 30:20. Pirmais mača puslaiks noslēdzās ar deviņu punktu pārsvaru deviņu punktu pārsvaru cēsniecēm – 32:23.

Trešo spēles ceturtdaļu uzbrukumā atkal aktīvi iesāka "TTT Rīga" ārzemnieces Vaita un Dženifera Lesija, pa abām kopā gūstot astoņus punktus pēc kārtas un brīdī, kad otrajā puslaikā bija spēlētas nepilnas divas minūtes "Cēsu" komandas pārsvars tika sadeldēts pilnībā – 32:32. Vadību atgūt rīdziniecēm gan bija lemts tikai ceturtdaļas vidū, kad divus punktus guva Liza Vilisa – 38:37. Ceturtdaļas beigās TTT panāca pat septiņu punktu pārsvaru, taču pirms izšķirošajām desmit spēles minūtēm Olimpiskā Sporta centra tablo vēstīja plus trīs laukuma saimniecēm – 50:47.

Noslēdzošajā mača ceturtdaļā laukumā risinājās līdzīga cīņa. Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām "Cēsis" pārņēma vadību (54:53), taču tikai uz mirkli. "TTT Rīga" vienībai atkal izdevās neliels (8:0) izrāviens un trīs minūtes līdz spēles beigām 61:54. Mirkli vēlāk veiksmīgi aizsardzībā nospēlēja Kristīne Kārkliņa, sekoja divi punkti Vaitai un jau 67:57. Atlikušajās divās spēles minūtēs "TTT Rīga" pārsvaru prata noturēt un izvarēja pirmajā finālsērijas mačā ar 73:65.

Uzvarētāju rindās lielisku spēli aizvadīja Latanja Vaita, kuras kontā 37 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles.