EK: Galatasaray - Panellinios

30.11. 21:45 Eurosport 2
EK: Cajasol - VEF Rīga

Citāts

“Ar katru maču darbojamies labāk, taču pietrūkst pieredzes un prasmes izšķirošajos brīžos izdarīt kaut ko ekstra, lai izrautu uzvaru."

Rims Kurtinaitis, VEF Rīga galvenais treneris

Fakts

2000.gada 29.novembrī Latvijas valstsvienība ļoti sasprindzinātā un fiziski smagā cīņā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Koventri ar 74:69 pārspēja Anglijas komandu, izcirzdama ceļu uz EČ finālturnīru. Ainars Bagatskis guva 33 punktus, trāpīdams 6 no 9 trīspunktniekiem.

Latvietēm kārtējās spēles ārzemju klubos

30.11.2009

Kārtējās spēles ārzemju līgās aizvadītajā nedēļā izspēlējuši Latvijas basketbolistu (dāmu) komandas. Sekmes, kā ierasts, bijušas dažādas.

Liene Jansone un Umbertides sieviešu basketbola klubs "Liomatic" svētdien izcīnīja trešo uzvaru Itālijas virslīgā, astotās kārtas spēlē savā laukumā ar 58:43 pieveicot "Livorno". Liene Jansone spēlēja 29 minūtes, guva 10 punktus (2p 3/6, 3p 1/3, 1p 1/4), izcīnīja 6 atlēkušās bumbas, 1 reizi kļūdījās, 1 reizi atņēma bumbu pretiniecēm un saņēma 4 personīgās piezīmes.

Anete Jēkabsone-Žogota un Maskavas apgabala sieviešu basketbola klubs "Spartak" svētdien izcīnīja sesto uzvaru Krievijas superlīgā, mājas spēlē ar rezultātu 106:70 sagraujot Vologdas "Chevakata" un sagādājot sāncensēm piekto zaudējumu sešās spēlēs. Anete Jēkabsone-Žogota spēlēja 11:17 minūtes, guva 10 punktus (2p 2/4, 3p 2/3), 1 reizi rezultatīvi piespēlēja, saņēma 2 personiskās piezīmes un 1 reizi izprovocēja sāncenses pārkāpt noteikumus.

Elīna Babkina un sieviešu basketbola klubs "Challes" sestdien izcīnīja piekto uzvaru Francijas virslīgā LFB, vienpadsmitajā kārtā izbraukumā ar 79:66 pieveicot "Limoges" vienību. Uzvaru Savojas klubs nodrošināja ceturtajā ceturtdaļā, kurā bija pārāks ar 22:7. Elīna Babkina spēlēja 11:46 minūtes, realizēja vienu no diviem tālmetieniem, savāca 3 punktus un 1 reizi rezultatīvi piespēlēja.

Citā spēlē Andas Jēkabsones "Toulouse" ar 70:76 atzina "Arras" pārākumu, bet Aijas Putniņas pārstāvētās "USO Mondeville" vienības spēle gripas dēļ piektdien tika pārcelta uz vēlāku laiku.

Gunta Baško sestdien jau pirmajā puslaikā guva 17 punktus, palīdzot Venēcijas "Umana Reyer" Itālijas sieviešu basketbola virslīgas astotās kārtas spēlē savā laukumā sagraut "Priolo" vienību 79:49. Gunta Baško guva 22 punktus (2p 1/1, 3p 6/9, 1p 2/2), izcīnīja 3 atlēkušās bumbas, 4 reizes rezultatīvi piespēlēja, saņēma 1 personisko piezīmi un nopelnīja iespaidīgu lietderības koeficientu 31. Gunta četrās no astoņām spēlēm guvusi 21 un vairāk punktu. Vidēji spēlē savākts 18,1 punkts, izcīnītas 4 atlēkušās bumbas, bumba pretiniecēm atņemta 2,7 reizes un rezultatīvi piespēlēts vienu reizi.

Zanes Tamanes un Ievas Kubliņas pārstāvētās Čehijas čempiones "USK Praha" sestdien piedzīvoja otro neveiksmi valsts čempionātā, izbraukumā Brno ar viena punkta starpību piekāpjoties savām sīvākajām sāncensēm "Frisco Sika" 67:68. No abām latviešu basketbolistēm sacensībā Brno piedalījās tikai Zane Tamane, savukārt Ieva Kubliņa ŽBL spēlē nepiedalījās otro reizi pēc kārtas (virslīgā var spēlēt sešas no septiņām viesspēlētājām un tāda loze kritusi Ievai). Zane Tamane aizvadīja labu spēli, 28:35 minūtēs gūstot 9 punktus (2p 3/7, 1p 3/3), izcīnīja 7 atlēkušās bumbas, 1 reizi rezultatīvi piespēlēja, 1 reizi atņēma bumbu pretiniecei, saņēma 3 personiskās piezīmes, 4 reizes izprovocēja sāncenses pārkāpt noteikumus un ieguva labāko lietderības koeficientu komandā 15.