EK: Galatasaray - Panellinios

30.11. 21:45 Eurosport 2
EK: Cajasol - VEF Rīga

Citāts

“Ar katru maču darbojamies labāk, taču pietrūkst pieredzes un prasmes izšķirošajos brīžos izdarīt kaut ko ekstra, lai izrautu uzvaru."

Rims Kurtinaitis, VEF Rīga galvenais treneris

Fakts

2000.gada 29.novembrī Latvijas valstsvienība ļoti sasprindzinātā un fiziski smagā cīņā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Koventri ar 74:69 pārspēja Anglijas komandu, izcirzdama ceļu uz EČ finālturnīru. Ainars Bagatskis guva 33 punktus, trāpīdams 6 no 9 trīspunktniekiem.

"Valmiera" saspringtā galotnē uzveic "lauvas"

31.10.2009

Šodien Baltijas basketbola līgas (BBL) elites divīzijā divu Latvijas klubu duelī uzvaru izcīnīja "Valmiera", kas ar rezultātu 73:69 bija pārāki pār Liepājas "Lauvu" basketbolistiem.

Spēles rezultātu ar metienu no groza apakšas atklāja "Lauvas", kad precīzs bija lietuviešu leģionārs Oļegs Kojenets. Arī pirmās ceturtdaļas turpinājumā mazliet veiksmīgāki bija mājinieki, kas spēja turēties nelielā vadībā. Pēc desmit spēlētām minūtēm viena punkta vadība liepājniekiem - 15:14.

Cīņas otro ceturksni kaujinieciskāk iesāka viesi no Valmieras. Vispirms Artūrs Valeika īsā laika posmā, realizējot arī divus tālmetienus, guva astoņus punktus, bet Jānis Graudiņš pieplusoja vēl piecus – 19:27. Turpinājumā, demonstrējot labu aizsardzību, pārsvaru pār sāncenšiem palielināja valmierieši, kas trīs minūtes pirms puslaika pārtraukuma atradās jau drošā vadībā – 19:33. Atlikušajā laikā liepājnieki, savu līdzjutēju atbalstīti, viesu pārsvaru spēja sadeldēt līdz nieka četriem punktiem, bet līdz ar puslaika beigu sirēnu metienu divu punktu vērtībā realizēja Laimonas Kiselius – 31:31.

Mača otro cēlienu sekmīgāk iesāka mājinieki, kas ātri vien atguva vadības grožus. Ceturtdaļas vidusdaļā pēc Oļega Kojeneta kārtējā precīzā metiena no groza apakšas liepājnieku pārsvars sasniedza septiņus punktus, taču ilgi nebija jāgaida līdz viesi spēja pietuvoties un pat izvirzīties vadībā – 45:46. Tomēr ceturkšņa pēdējās divas minūtes "lauvu" basketbolisti aizvadīja veiksmīgāk un rezultāts uz tablo pirms pēdējām desmit minūtēm Liepājā vēstīja – 56:47.

Spēles ceturto ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu iesāka valmierietis Jānis Kaufmanis, panākdams <i>mīnus seši</i>, arī turpinājumā ievērojami atrauties liepājniekiem neizdevās un spēles galotne izvērsās visai sīva. Pēc Sanda Amoliņa precīza tālmetiena Valmierai vairs tikai trīs punktu deficīts – 63:60. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Amoliņš realizēja vēl vienu trejaci, kas mača galotni padarīja divtik aizraujošu – 67:68. 46 sekundes pirms finālsvilpes Krešnars realizēja metienu divu punktu vērtībā, panākdams plus divi valmieriešiem – 68:70. Savu pēdējo izdevību atspēlēties liepājnieki neizmantoja un saspringtā galotnē uzvaru svinēja viesi. Beigu rezultāts - 69:73.