EK: Galatasaray - Panellinios

30.11. 21:45 Eurosport 2
EK: Cajasol - VEF Rīga

Citāts

“Ar katru maču darbojamies labāk, taču pietrūkst pieredzes un prasmes izšķirošajos brīžos izdarīt kaut ko ekstra, lai izrautu uzvaru."

Rims Kurtinaitis, VEF Rīga galvenais treneris

Fakts

2000.gada 29.novembrī Latvijas valstsvienība ļoti sasprindzinātā un fiziski smagā cīņā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Koventri ar 74:69 pārspēja Anglijas komandu, izcirzdama ceļu uz EČ finālturnīru. Ainars Bagatskis guva 33 punktus, trāpīdams 6 no 9 trīspunktniekiem.

"Zemgale" uzvar Kauņā

12.12.2009

Šovakar Baltijas Basketbola līgas (BBL) Izaicinājuma kausa spēlē Jelgavas BK "Zemgale" izbraukumā ar 80:76 (24:26, 17:16, 21:18, 18:16) pieveica Kauņas vienību "Aisciai''. Uzvarētāju labā ar 25 gūtiem punktiem izcēlās Edgars Krūmiņš.

Pirmajā ceturtdaļā spēle ritēja līdzīgi, tomēr biežāk dažu punktu vadībā atradās lietuviešu komanda. „Zemgales” rindās spēli pārliecinoši uzsāka Māris Gulbis, kurš drīz vien pretinieku grozā sameta deviņus punktus, diemžēl ceturtdaļas pašā izskaņā netrāpīja ne viņš, ne Salvis Mētra, un pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāts bija 26:24 mājinieku labā.

Arī otrajā ceturtdaļā nevienai no komandām neizdevās iekrāt lielāku pārsvaru, un cīņa turpinājās punkts punktā. Pirmo puslaiku „Zemgale” zaudēja tikai ar viena punkta deficītu – 41:42.

Ar ļoti veiksmīgu Edgara Krūmiņa spēli, diviem pēc kārtas realizētiem trīspunktu metieniem iesākās trešā ceturtdaļa (47:42). Lai gan ''Aisciai'' basketbolisti nedaudz pietuvojās, gandrīz visu atlikušo ceturtdaļu „Zemgale” noturēja vadību un pēdējās desmit minūtes iesāka ar divu punktu pārsvaru (62:60).

Edgars Krūmiņš turpināja realizēt trīspunktu metienus, un spēles noslēdzošās ceturtdaļas vidū „Zemgale” panāca izšķirošo desmit punktu pārsvaru (74:64). Tiesa, pēdējās minūtēs tomēr bija nervozas, jo lietuvieši pietuvojās pat līdz divu punktu deficītam, un tāds tas bija pat piecas sekundes līdz mača beigām (78:76). Par laimi jelgavniekiem, pretinieki pārkāpa noteikumus, un abi Gulbja sodiņi bija precīzi. Spēle noslēdzās ar „Zemgales” uzvaru 80:76.

Rezultatīvākais „Zemgales” spēlētājs ar 25 punktiem bija Edgars Krūmiņš, bet Māris Gulbis izcēlās ar 23 punktiem.