EK: Galatasaray - Panellinios

30.11. 21:45 Eurosport 2
EK: Cajasol - VEF Rīga

Citāts

“Ar katru maču darbojamies labāk, taču pietrūkst pieredzes un prasmes izšķirošajos brīžos izdarīt kaut ko ekstra, lai izrautu uzvaru."

Rims Kurtinaitis, VEF Rīga galvenais treneris

Fakts

2000.gada 29.novembrī Latvijas valstsvienība ļoti sasprindzinātā un fiziski smagā cīņā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Koventri ar 74:69 pārspēja Anglijas komandu, izcirzdama ceļu uz EČ finālturnīru. Ainars Bagatskis guva 33 punktus, trāpīdams 6 no 9 trīspunktniekiem.

"Valmiera" cienīgi piekāpjas BBL čempioniem

29.12.2009

Baltijas Basketbola līgas (BBL) Elites divīzijā otrdien vienīgajā notikušajā spēlē ''Valmiera'' savās mājās sīvā cīņā piekāpās pērnās sezonas čempioniem ''Lietuvos Rytas'' basketbolistiem - 72:79.

Valmierieši spēli sāka negaidīti labi. Pirmās ceturtdaļas vidū pēc Davīna Deivisa metiena no groza apakšas vidzemnieki sasniedza astoņu punktu pārsvaru – 12:4. Veiksmīgā spēle uzbrukumā ļāva ar minimālu pārsvaru pabeigt pirmo ceturtdaļu – 21:20. Arī lielāko otrās ceturtdaļas daļu mūsējie bija vadībā, vien pašā puslaika izskaņā viesi, pateicoties Ārona Beinsa metienam septiņas sekundes pirms lielā pārtraukuma, ieguva viena punkta pārsvaru (39:38), ko nosargāja līdz puslaika beigām.

Arī otro puslaika ''Valmiera'' sāka labāk. Trešajā ceturtdaļā Gata Meldera padotajiem ilgi bija pāris uzbrukumu pārsvars, bet lietuvieši tikai ceturtdaļas izskaņā spēja mainīt cīņas gaitu savā labā. Mača pēdējās desmit minūtes viesi sāka ar pāris punktu handikapu – 58:56. Pēdējā ceturtdaļā beidzot viss nostājās savās vietās, un viesi spēja apliecināt pārākumu, izcīnot uzvaru ar 79:72.

''Rytas'' tas ir desmitais panākums tikpat mačos, savukārt ''Valmierai'' deviņos mačos izdevies uzvarēt tikai trīs reizes.