EK: Galatasaray - Panellinios

30.11. 21:45 Eurosport 2
EK: Cajasol - VEF Rīga

Citāts

“Ar katru maču darbojamies labāk, taču pietrūkst pieredzes un prasmes izšķirošajos brīžos izdarīt kaut ko ekstra, lai izrautu uzvaru."

Rims Kurtinaitis, VEF Rīga galvenais treneris

Fakts

2000.gada 29.novembrī Latvijas valstsvienība ļoti sasprindzinātā un fiziski smagā cīņā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Koventri ar 74:69 pārspēja Anglijas komandu, izcirzdama ceļu uz EČ finālturnīru. Ainars Bagatskis guva 33 punktus, trāpīdams 6 no 9 trīspunktniekiem.

"Ventspils" apspēlē Grafa "Šiauliai"

24.02.2010

Otrdien Ventspils Olimpiskajā sporta centrā kārtējo spēli MasterCard Baltijas Basketbola līgas (BBL) Elites divīzijas spēlēs vietējā "Ventspils" komanda uzņēma turnīra tabulā līdzās esošos "Siaulai" basketbolistus un uzvarēja - 80:73.

Mača rezultātu jau tā pirmajā minūtē atklāja viesi – Mindauka Žukauska rokām. Arī laukuma saimnieki neatpalika. Spēles trešajā minūtē "Ventspils" komandu pirmo reizi šovakar vadībā izvirzīja Dairis Bertāns – 7:6. "Siaulai" komanda pēdējo reizi vadībā pirmā puslaika gaitā pabija pirmās ceturtdaļas vidū, kad Dereks Lovs guva divus punktus caurgājienā. Šajā brīdī kurzemniekiem padevās 11 punktu izrāviens (11:0) un viņi ieguva jau deviņu punktu pārsvaru. Līdz ceturtdaļas beigām viesiem izdevās nedaudz pietuvoties, taču skanot tās beigu signālam plus septiņi "Ventspils" klubam – 26:19.

Otrās ceturtdaļas ievadā pēc Artūra Bērziņa un Džamala Tatuma metieniem ventspilnieki pārsvaru palielināja līdz 12 punktiem, taču tālāk mājiniekiem tikt nebija lemts. 32 sekundes līdz pirmā puslaika beigām viesi spēja pietuvoties līdz piecu punktu deficītam (39:44), taču pēdējā uzbrukumā divus punktus guva Bertāns un puslaiks noslēdzās ar septiņu punktu pārsvaru laukuma saimniekiem – 46:39.

Arī otrā puslaika ievadā vadību saglabāja laukuma saimnieki, taču pēc Sauļiusa Kuzminska bumbas trieciena grozā no augšas ceturtdaļas trešajā minūtē viesi spēja pietuvoties gandrīz līdz minimumam – 48:50. Neko vairāk viesi iespēt gan nespēja. Skanot trešās ceturtdaļas beigu signālam, astoņu punktu pārsvars atkal "Ventspils" komandai – 65:57.

Noslēdzošajās desmit spēles minūtēs viesi lēnām, bet pacietīgi tuvojās un nepilnu pusotru minūti līdz spēles pamatlaika beigām jau pieminētais Kuzminskas guva grūtus divus punktus, samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem – 73:75. Sekoja minūtes pārtraukums "Ventspils" komandai un tas nāca par labu – precīzs trīspunktnieks Tatumam, uzbrukuma piezīme Kuzminskam un viss bija beidzies! Divus punktus vēl guva Tatums un pielika punktu šim mačam – 80:73.

Tādejādi "Ventspils" svinēja devīto uzvaru 15 sezonas MasterCard Baltijas BBL Elites divīzijas spēlēs.

Uzvarētāju labā 17 punktus guva Džamals Tatums, bet 12 punkti Jāņa Srēlnieka rēķinā. Viesu rindās 18 punktus guva Kuzminskas, bet latviešu centra spēlētāja Raita Grafa rēķinā septiņi punkti un deviņas atlēkušās bumbas.