EK: Galatasaray - Panellinios

30.11. 21:45 Eurosport 2
EK: Cajasol - VEF Rīga

Citāts

“Ar katru maču darbojamies labāk, taču pietrūkst pieredzes un prasmes izšķirošajos brīžos izdarīt kaut ko ekstra, lai izrautu uzvaru."

Rims Kurtinaitis, VEF Rīga galvenais treneris

Fakts

2000.gada 29.novembrī Latvijas valstsvienība ļoti sasprindzinātā un fiziski smagā cīņā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Koventri ar 74:69 pārspēja Anglijas komandu, izcirzdama ceļu uz EČ finālturnīru. Ainars Bagatskis guva 33 punktus, trāpīdams 6 no 9 trīspunktniekiem.

VEF galotnē piekāpjas "Žalgirim"

27.02.2010

Šodien ''Mastercard'' Baltijas Basketbola līgas (BBL) Elites divīzijas spēlē ''VEF Rīga'' nespēja noturēt pirms pēdējās ceturtdaļas iekrāto pārsvaru, piedzīvojot zaudējumu pret Kauņas ''Žalgiris'' ar 72:77. Rezultatīvākais ''VEF'' rindās bija Tadžs Makalags, kurš guva 15 punktus.

Pirmajā ceturtdaļā abos grozos tika sabērts aptuveni līdzīgs punktu skaits (20:18), un arī otrajās desmit minūtēs būtisku handikapu neviena no komandām neiekrāja. Pēc Bankevica diviem trīspunktniekiem pēc kārtas VEF izvirzījās vadībā ar 27:22, bet, ejot pārtraukumā, pārsvars jau Kauņas spēlētājiem - 36:42.

Trešo ceturtdaļu pārliecinoši aizvadīja mājinieki, kuri ne tikai panāca neizšķirtu, bet arī izvirzījās vadībā. Rīdzinieki teicami darbojās uzbrukumā, realizējot vairākus trīspunktniekus, un īpaši jāatzīmē Ingus Bankevics, kurš bija viens no rezultatīvākajiem komandas basketbolistiem.

Pirms pēdējām desmit minūtēm VEF atradās vadībā ar 64:54, bet izšķirošo nogriezni iesāka neveiksmīgi. ''Žalgiris'' četru minūšu laikā veica izrāvienu ar 9:0, panākot 63:64 un atjaunojot intrigu spēlē. Mājinieki pirmos punktus ceturtdaļā guva vien tās piektajā minūtē pēc precīza Aleksa Renfro metiena. Nekas nemainījās arī spēles pēdējās piecās minūtēs, kad viesi "vefiešus" bez variantiem nokrampēja aizsardzībā, kļūdu sērija sanāca Renfro un rezultātā VEF neveiksme 72:77.

Citā šīsdienas spēlē Māra Gulbja un Raita Grafa pārstāvēta BC ''Siauliai'' pārliecinoši ar 118:72 pārspēja Tallinas ''Kalev/Cramo''. Visas spēles gaitā mājinieki bija pārāk pār saviem pretiniekiem, izcīnot likumsakarīgu uzvaru. Māris Gulbis šajā spēlē laukumā nospēlēja 10 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus (2p. 3/3, 3p. 0/1) un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas. Raitis Grafs nospēlētajās 14 minūtēs un 17 sekundēs atzīmējās ar 10 punktiem (2p. 4/8, s.m. 2/2), sešām atlēkušajām bumbām un divām piezīmēm.