EK: Galatasaray - Panellinios

30.11. 21:45 Eurosport 2
EK: Cajasol - VEF Rīga

Citāts

“Ar katru maču darbojamies labāk, taču pietrūkst pieredzes un prasmes izšķirošajos brīžos izdarīt kaut ko ekstra, lai izrautu uzvaru."

Rims Kurtinaitis, VEF Rīga galvenais treneris

Fakts

2000.gada 29.novembrī Latvijas valstsvienība ļoti sasprindzinātā un fiziski smagā cīņā Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Koventri ar 74:69 pārspēja Anglijas komandu, izcirzdama ceļu uz EČ finālturnīru. Ainars Bagatskis guva 33 punktus, trāpīdams 6 no 9 trīspunktniekiem.

VEF cīnās, bet zaudē "Lietuvos rytas"

10.03.2010

Šovakar "MasterCard" Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēlē Rīgas VEF Viļņā ar 95:100 piekāpās "Lietuvos rytas". Rīdzinieku rindās ar 27 punktiem rezultatīvākais bija Sandis Valters.

Spēli nedaudz veiksmīgāk iesāka "Lietuvos rytas" basketbolisti būdami, kuri pirmajās mača minūtēs atradās nelielā vadībā, taču ceturtdaļas vidū pēc Gata Jahoviča metiena pirmo reizi vadībā izvirzījās VEF – 10:9. Nedaudz vēlāk pārsvars tika palielināts līdz pieciem, ceturkšņa pēdējās minūtes sākumā arī līdz septiņiem punktiem (21:14), taču pēdējās 60 sekundes Lietuvas klubs nospēlēja sekmīgi, samazinot rezultātu līdz minimumam – 21:20.

Otro desmitminūti Valda Valtera vadītā komanda uzsāka ar trim rezultatīviem uzbrukumiem pēc kārtas, kas atkal ļāva atjaunot septiņu punktu pārsvaru – 27:20. Viesiem ātri izdevās panākt līdzsvaru, taču vēl otrās ceturtdaļas sestajā minūtē "VEF Rīga" bija vadībā – 34:33. Diemžēl turpinājuma izdevās vājš – nākamās divarpus minūtes tika zaudētas ar 1:13, bet puslaiks noslēgts ar 42:50.

Pēc pārtraukuma mājinieki turpināja kontrolēt notikumus laukumā, panākot pat 19 punktu pārsvaru (46:65). Tad VEF veica deviņu punktu izrāvienu samazinot deficītu līdz desmit punktiem, taču tad atkal sekoja kritums sniegumā, kas leišiem ļāva panākt jau 22 punktu atrāvienu (58:80). Pēc trešās ceturtdaļas – 64:80.

Lai arī iespējas glābt spēli pēdējo desmit minūšu laikā bija mazas, rīdzinieki turpināja cīnīties un pakāpeniski deldēja rezultāta starpību, divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām atrodoties vairs tikai piecu punktu attālumā (87:92). Tas nozīmēja reālas iespējas aizķerties un varbūt mača galotnē pat izraut uzvaru, taču izšķirošajos brīžos "avīžnieki" nospēlēja pārliecinoši, tuvāk rīdziniekus tā arī nepielaižot – spēles gala iznākums – 95:100.

VEF rindās 27 punktus guva Sandis Valters, bet 19 - Tadža Makalaga rēķinā. Lietuvas kluba rindās 25 punkti un 11 rezultatīvas piespēles Igoram Miloševičam.