LJBL ATBALSTĪTĀJI

LJBL partneri

BS "Rīga" finālā sagrauj Ogri, Butjankovs MVP

16.05.2010

Ziedoņa Jansona un Daiņa Bertāna vadītie A grupas puiši svētdien kļuva par Latvijas čempioniem, Swedbank LJBL finālā ar rezultātu 90:62 pārliecinoši pieveicot BS "Ogre" komandu.

Maija sākumā Jansona trenētie jaunieši uzvarēja LBL2 čempionātā un svētdien Rīgas 49. vidusskolā papildināja sezonas trofeju kolekciju ar uzvaru LJBL A grupā. Interesanti, ka meiteņu A grupas turnīrā uzvarēja Daigas Jansones vadītās "Juglas" meitenes.

SĀKUMSASTĀVI

BS Rīga: 7 Gulbis, 13 Freimanis, 23 Timma, 41 Butjankovs, 45 Bertāns
BS Ogre: 5 Bremze, 8 Antrops, 13 Magone, 17 Jonāts, 36 Zarāns

REZERVES

BS Rīga: 5 Zemturis, 8 Dukulis, 9 Jasmanis, 15 Vecvagars, 20 Saknītis, 24 Reihmanis, 50 Darģis
BS Ogre: 7 Šauva, 9 Strauts, 10 Bēts, 11 Sīpoliņš, 18 Pavlovskis, 19 Rudlaps, 33 Vilks

Rīdzinieki bija mācījušies no iepriekšējās spēlēs pieļautajām kļūdām, koncentrējās un sākumā izvirzījās vadībā ar 4:0, pēc tam 10:2 (Freimanis un Bertāns 4/4!). Antropa metiens ar sodu ļāva ogrēniešiem trīs punktus atgūt, bet nākamajā uzbrukumā vēl divi punkti Magones rēķinā. Kad abus sodus realizēja Pavlovskis, no rīdzinieku pārsvara pāri palika minimums 10:9.

Ziedoņa Jansona un Daiņa Bertāna puiši labāk cīnījās zem groziem un veiksmīgāk uzbruka tā tuvumā, piemēram, Timmam pielabojot Dukuļa netrāpīto sodu, savukārt Ogre turējās līdzi, precīzi izpildot soda metienus (Bremze 6/6). Astotajā minūtē rezultāts bija neizšķirts 15:15, bet rīdzinieki nākamajā uzbrukumā atguva vadību. Kolēģiem nerealizējot pirmos piecus metienus perimetrā, sestajā mēģinājumā precīzs bija Bertāns 18:15.

Otrās ceturtdaļas sākumā Butjankovs un Bertāns palielināja rīdzinieku pārsvaru līdz 12 punktiem 27:15. Ogrei joprojām bija grutības gūt punktus no spēles, jo četrpadsmit minūšu laikā bija realizēti tikai 4 no 17 mēģinājumiem, bet soda metienos vairs neveicās tik labi kā sākumā. Bertānam realizējot kārtējo tālmetienu, Rīgas pārsvars 15. minūtē sasniedza jau piecpadsmit punktu 32:17.

Uz Pavlovska caurgājienu BS "Rīga" basketbolisti atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas, astoņpadsmitajā minūtē rezultātam kļūstot Ogrei pavisam nepatīkamam 38:19. Puslaika izskaņā laukumā vairāk bija rīdzinieku rezervisti, taču situācija nemainījās un starpība turpināja augt (Vecvagars, Dukulis).

Kļ.: 9 vs 10

Otrais puslaiks pārmaiņas nenesa. Trešās ceturtdaļas vidū rīdzinieku pārsvars sasniedza 31 punktu 57:26 un atlikušās minūtes sāka atgādināt formalitāšu kārtošanu.

Trešo vietu izcīnīja Ventspils basketbolisti, saspringtā cīņā ar 72:69 pārspējot "Ķeizarmeža" jaunos censoņus.

Swedbank LJBL A grupas spēle par pirmo vietu, 16. maijs, 49. vidusskola

BS Rīga - BS Ogre 90:62 (19:15, 29:8, 18:19, 24:20)
BS Rīga: Timma 23 (9ab), Bertāns 19, Dukulis 12 (5ab), Freimanis 10 (5ab), Darģis 7, Butjankovs 6 (7ab), Jasmanis 4, Vecvagars 4 (7ab), Zemturis 3, Gulbis 2 (10rp), Saknītis, Reihmanis. Treneri Ziedonis Jansons, Dainis Bertāns, Zlatan Presic, Līga Kļaviņa
BS Ogre: Magone 12, Pavlovskis 11, Antrops 9 (5pp), Bremze 8 (5pp), Jonāts 8, Strauts 3, Šauva 2, Bēts 2, Rudlaps 2, Vilks 2, Zarāns 2, Sīpoliņš 1. Treneris Pēteris Ozoliņš

Turnīra simboliskajā talantu piecniekā tika iekļauti: Mārtiņš Bremze no Ogres, Armands Ošiņš no "Ķeizarmeža", Ervīns Jonāts no Ogres, Ernijs Ansons no A. Kraukļa VEF BS un Mārtiņš Meiers no Ventspils. Par sacensību MVP atzīts Artjoms Butjankovs.

Swedbank LJBL spēle par trešo vietu zēniem, 16. maijs, 49. vidusskola

Ķeizarmežs - Ventspils "Spars" 69:72
Ķeizarmežs: Rubenis 19 (6ab), Straudovskis 12, Krūmiņš 11, Silavs 11, Rostovs 8, Ošiņš 8, Vecums, Veinalds, Žoludevs; Burkevics, Dzelme
Ventspils: Lejasmeiers 22 (7ab, 4rp), Meiers 18 (13ab), Boitmanis 10, Sakne 8, Vēveris 7, Neverčiks 4, Pinete 3, Rugājs, Zemels; Apsītis, Gražulis, Rullis

Swedbank LJBL A grupa, cīņa par medaļām, 16. maijs

DienaLaiksVietaSpēleKomandasRezultāti
16.0509:00Hanzas vsk.Par 7. vietu meitenēmTTP/DSN 1 (0-2) - Tukums (0-2)96:71
16.0510:45Hanzas vsk.Par 5. vietu meitenēmLiepāja (2-1) - TTP/DSN 2 (1-2)74:49
16.0512:30Hanzas vsk.Par 7. vietu zēniemCēsis (1-2) - Jelgava (0-3)88:82
16.0514:15Hanzas vsk.Par 5. vietu zēniemLiepāja (2-1) - BS VEF (1-2)60:51
16.0510:0049. vsk.Par 3. vietu meitenēmBK Kolibri/47. vsk. (2-1) - Rīgas 3. BJSS (1-2)62:46
16.0512:0049. vsk.Par 1. vietu meitenēmRīdzene (2-1) - Jugla (3-0)57:58
16.0514:1549.vsk.Par 3. vietu zēniemVentspils "Spars" (2-1) - Ķeizarmežs (1-2)72:69
16.0516:1549.vsk.Par 1. vietu zēniemBS Rīga (3-0) - BS Ogre (2-1)90:62

Swedbank LJBL A grupas kopvērtējums, zēni (1991. g. dz. un jaunāki)