LJBL ATBALSTĪTĀJI

LJBL partneri

LJBL Zvaigžņu spēle: Austrumi 137, Rietumi 132

06.02.2010

Sestdien, 6. februārī, Olimpiskajā sporta centrā Rīgā notika Swedbank Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas Talantu nedēļas ietvaros rīkotā Zvaigžņu spēle, kurā Austrumu komanda ar rezultātu 137:132 pārspēja Rietumus.

Plašāk par spēli – Sportacentrs.com un Riharda Olmaņa sagatavotajā videosižetā.

Tālmetienu konkursos uzvar Bulava, Kiršteine, Brīnums un Bricis

Pirmie Olimpiskā centra grozus piešāva trīspunktu metienu speciālisti. Meitenēm B grupas finālā iekļuva Agate Geka (176/1993, BJSS "Rīdzene"/TTT Juniores) un Signe Bulava (177/1994, BJSS "Jugla"). Abas rādīja stabilu sniegumu, finālā atkārtojot pusfinālu sērijā iespēto. Ar 17 gūtiem punktiem pārāka bija Bulava, 14 punkti Gekas rēķinā (konkursā no piecām pozīcijām minūtes laikā iespējams izpildīt 25 metienus, katrā pozīcijā par pēdējo metienu var nopelnīt divus punktus, maksimālā punktu summa ir 30).

A grupas finālā sacentās Anete Kiršteine (178/1992, BJSS "Jugla"/LU) un Linda Zemzare (174/1992, 3. BJSS). "Juglas" pārstāve pusfinālsērijā sasniedza labāko rezultātu meiteņu konkurencē, savācot 19 punktus. Finālsērijā Anete uzvaru izrāva pēdējā metienā, par precizitāti nopelnot 13 punktus. Lindai par punktu mazāk.

Anete Kiršteine: "Rezultātu līdzi neskaitīju. Rokas un kājas trīcēja, nezināju un nebija nojausmas par punktu skaitu. Pirmajā kārtā savācu deviņus punktus, citām meitenēm bija daudz vairāk, tāpēc uz īpašu rezultātu necerēju, šķita, šodien nav mana diena. Beigās paveicās man par labu. Pusfinālā sasniegtais rezultāts noteikti ir mans augstākais. Manuprāt, šogad pasākums notiek ļoti organizēti, patīk!"

B grupas puišu cīņā pusfinālsērijā dienas labāko rezultātu sasniedza Ojārs Siliņš (198/1993, DSN Rīga/BK "Ķeizarmežs"), savācot 23 punktus un apsteidzot Mārci Brīnumu (184/1993, Valmiera/Rūjiena). Finālā rūjienietis revanšējās, ar 17 gūtiem punktiem atkārtojot savu veikumu pusfinālā.

Vecākās grupas puišu pusfinālā pa 15 punktiem savāca Miķelis Pušilovs (192/1992, Kuldīga) un Artūrs Bricis (190/1992, DSN Rīga/BK „Ķeizarmežs”). Finālā precīzāks bija Bricis, summā iekrājot 13 punktus. Kurzemniekam par diviem mazāk.

Interesanti, ka finālos vienādus rezultātus sasniedza puišu un meiteņu konkursu uzvarētāji abās vecuma grupās, turklāt trāpīgāki bija gados jaunākie basketbolisti.

Basketbola prasmju konkursā "Skill challenge" A-B grupā uzvarēja Sabīne Dukāte (174/1993, BJSS "Rīdzene"/TTT Juniores) un Klāvs Strazdiņš (192/1993, DSN Rīga, BK "Ķeizarmežs"), kurš apsteidza Mareku Mejeri (202/1991, Liepāja/"Liepājas Lauvas"). C grupā ātrākie bija Elīna Bērziņa (170/1995, 3. BJSS) un Kristaps Gludītis (178/1995, A. Kraukļa VEF BS).

Jautrība un prieks laukumā

Austrumu un Rietumu komandās kopā spēlēja 79 jaunie basketbolisti, A un B divīziju puišu un meiteņu vienībām katrai laukumā pavadot vienu ceturtdaļu.

Pirmās laukumā devās B divīzijas meitenes (1993. gadā dzimušas un jaunākas spēlētājas). Ievērojot Zvaigžņu spēles tradīcijas, komandas laukumā sacentās bez aizsardzības un izmantojot palīdzību no malas. Atrakciju loks ietvēra saspēli ar treneriem, metienus no centra, laukuma šķērsošanu amerikāņu futbola un regbija stilā, tiesnešu iesaistīšanos metienu izpildīšanā un LJBL patroneses Alises Piternieces spēlēšanu Austrumu komandas sastāvā.

Desmitminūtes beigās laukumā vienlaikus atradās vairāk nekā divdesmit spēlētāju, izmantojot divas bumbas. Pēdējā ceturtdaļas minūtē rezultāts auga strauji, noslēgumā fiksējot neizšķirtu 29:29. Otrajā ceturtdaļā sacentās B divīzijas puiši, draudzīgi cīnoties neizšķirti 37:37, bet summā 66:66.

A grupas meitenes (1991. gadā dzimušas un jaunākas spēlētājas) atkārtoja pirmās ceturtdaļas rezultātu 29:29, pirms noslēdzošās desmitminūtes saglabājot līdzsvaru 95:95. A grupas puišu sacensībā veiksmīgāk nospēlēja austrumnieki, brīžiem iegūstot vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Izskaņā Rietumu komandas spēlētāji starpību samazināja līdz pieciem punktiem. Ceturtdaļā 42:37, spēlē 137:132 Austrumu labā.

Roberts Jaunozols sagādā svētkus Rojai

Pirms A grupas zēnu spēles risinājās viens no Zvaigžņu spēles centrālajiem notikumiem – „slam dunk” konkurss, bumbu triecot grozā no augšas. Savainojuma dēļ sacensībās nevarēja piedalīties Haralds Kārlis (195/1991, "Rīdzene"/Barons).

Pusfinālā katram kandidātam bija divi mēģinājumi, katram atvēlot minūti laika. Puišu sniegumu vērtēja ekspertu žūrija – BK „Kolibri”, Austrumu komandas un U-14 meiteņu izlases trenere Mudīte Zandere, „TTT Rīga” uzbrucēja Lisa Willis, autobraucējs Krišjānis Caune, basketbola kluba „VEF Rīga” treneris Nikolajs Mazurs un Renārs Zeltiņš. Par katru mēģinājumu varēja savākt, maksimums, 50 punktus.

Deviņdesmit punktu robežu sasniedza pieci basketbolisti. Robertam Jaunozolam (195/1991, DSN Rīga/Roja) augstākais rezultāts – 95 punkti, ieskaitot vienu 50 punktus vērtu mēģinājumu. Kasparam Vecvagaram (190/1993, BS Rīga/BK „Turība”) otrais labākais rezultāts un 92 punkti. Pirmo trijnieku noslēdza Artūrs Bricis (190/1992, DSN Rīga/BK „Ķeizarmežs”), kurš ar 91 punktu apsteidza Kārli Apsīti (199/1992, Ventspils „Spars”/BK „Ventspils”) un Erniju Ansonu (190/1991, A. Kraukļa VEF BS/DSN Rīga/BK „VEF Rīga”). Pēdējiem diviem pa 90 punktiem.

Finālā Jaunozols nosargāja līderpozīcijas, pirmajā mēģinājumā ar tālu lēcienu pārlidojot četriem brīvprātīgajiem un otro reizi pēc kārtas izpelnoties augstāko žūrijas novērtējumu. Pēdējā sērijā neviens no pretendentiem nespēja atkārtot savu labāko sniegumu, nodrošinot pārliecinošu rojēnieša Jaunozola uzvaru (93 punkti, 50+43).