LJBL ATBALSTĪTĀJI

LJBL partneri

Pusfinālos BS "Rīga", Ventspils "Spars", BS "Ogre" un "Ķeizarmežs"

14.05.2010

Swedbank Latvijas jaunatnes basketbola līgas A grupas pusfinālos piektdien iekļuva BS "Rīga", Ventspils "Spars", BS "Ogre" un "Ķeizarmežs" vienības. Cīņu par piekto vietu turpinās Cēsu, Liepājas, Jelgavas un BS VEF jaunie basketbolisti.

Tāpat kā meiteņu turnīrā, visos ceturtdaļfinālu pāros sekmīgākas bija augstāk izliktās vienības, turklāt visas uzvaras tika gūtas ar divdesmit un vairāk punktu starpību. Par nelielu intrigu parūpējās Cēsu vienība, pusi spēles esot vadībā pret BS "Rīga", taču otrajam puslaikam resursu izrādījās par maz.

Cēsu basketbolisti pirmajā ceturtdaļā sekmīgi aizsargājās, ļaujot sāncenšiem realizēt tikai 4 no 16 metieniem, pašiem realizējot 8 no 19. Malahovskis un Vīņauds uzņēmās iniciatīvu uzbrukumā. Izrāviens 4:11 un cēsnieki līdz ceturtdaļas beigām saglabāja 6-8 punktu pārsvaru.

Otrajā desmitminūtē rīdzinieki aktīvi un veiksmīgi uzbruka no perimetra (Timma, Bertāns), vienlaikus cenšoties rūpīgāk izspēlēt bumbu groza apakšā. Kad savas izdevības realizēja Butjankovs un Dukulis, cēsnieki tika noķerti, taču vadībā izvirzīties neizdevās.

Pēc pārtraukuma viss nostājās savās vietās. Ridzinieki atrada savu ritmu uzbrukumā, Cēsu aizsardzība netika galā ar tiešajiem pienākumiem. Rudmiezis vēl realizēja pāris tālmetienu, taču kopumā laukumā dominēja BS "Rīga" basketbolisti, trešo ceturtdaļu uzvarot ar 36:17. Pēdējās desmit minūtēs nekādu pavērsienu vairs nebija.

BS Rīga - Cēsis 86:65 (12:18, 22:16, 36:17, 16:14)