Pēdējās spēles

Visas spēles

U-20 izlase pieveic lietuviešus

13.07.2010

Latvijas U-20 basketbola izlase izcīnījusi pirmo uzvaru Horvātijā notiekošā Eiropas basketbola čempionāta otrajā fāzē, ar 75:72 pārspējot kaimiņus lietuviešus. Latvijas sastāvā ar 19 punktiem rezultatīvākais Lauris Blaus, kuram vēl arī 11 atlēkušās bumbas.

Latvijai izdevās lielisks spēles sākums. Lietuvieši vadībā pabija vien pirmajās minūtēs (5:2). Galvenokārt ar Mārtiņa Laksas un Kristera Zeidaka pūlēm pirmajā ceturtdaļā izdevās iekrāt desmit punktu pārsvaru (25:15). Abiem minētajiem basketbolistiem kopā izdevās gūt 17 no komandas 25 punktiem. Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē lietuvieši vienubrīd tika līdz -8 (24:32), taču ne tuvāk. Dodoties lielajā pārtraukumā, Latvijai bija 11 punktu handikaps – 41:30.

Arī pēc pārtraukuma lietuviešiem nebija izdevies atrast risinājumus spēles laušanai. Trešās ceturtdaļas vidū pēc Laura Blausa metiena no groza apakšas Latvijas pārsvars sasniedza jau 16 punktus (54:38). Lietuva līdz ceturtdaļas beigām spēja atspēlēt piecus punktus, taču pēdējo desmit minūšu kontekstā neko nebija ieguvusi – ceturto ceturtdaļu mūsējie sāka ar +11 (60:59).

Pēdējo ceturtdaļu Lietuvai izdevās sākt ar 5:0 izrāvienu un pietuvoties līdz sešiem punktiem. Lietuviešu izrāvienu apturēja Laksa. Neizbēgami Lietuva parūpējās par to, lai mača beigās būtu intriga. Lietuviešu precizitāte uzbrukumā un mūsu nespēja regulāri palielinātu punktu bagāžu noveda pie tā, ka minūti pirms mača beigām Latvijai bija vairs tikai viena punkta pārsvars – 72:71. Tomēr beigas laimīgas bija mums. Izšķirošo grozu 21 sekundi pirms mača beigām guva Ģirts Celms, nodrošinot Latvijai uzvaru ar 75:72.

Šīs kārtas pēdējā mačā šodien plkst. 22:15 tiksies Ukraina un Serbija. Savukārt Latvijai 2. posma noslēdzošais mačs rīt plkst. 17:45 pret Melnkalni. Tad arī izšķirsies tas, vai Latvijai būs lemts iekļūt turnīra ceturtdaļfinālā.