Pēdējās spēles

Visas spēles

Izraēlas ātrumu nobremzēt neizdevās

23.08.2010

Vīriešu valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra priekšpēdējā spēlē ar 56:92 (15:18, 26:54, 41:68) zaudēja Izraēlas izlasei. Pēdējo spēli Latvijas komanda aizvadīs svētdien Somijā.

Latvijas izlases pamatpiecnieks - Jānis Strēlnieks, Ingus Bankevics, Rihards Kuksiks, Rolands Freimanis un Andrejs Šeļakovs pirmajās minūtēs pārsteidza viesus ar asu aizsardzību un daudzveidīgiem uzbrukumiem, kuru smailē pārmaiņus tika virzīti Šeļakovs un Kuksiks. Diemžēl 13:5 (5.minūtē) palika mājinieku pēdējais veiksmes brīdis.

Sākoties spēlētāju maiņām Latvijas komandas snieguma kvalitāte pasliktinājās. Abpusēji ātrā spēlē acīmredzami izpaudās pieredzējušo izraēliešu pārsvars individuālajā meistarībā. Otrajā ceturtdaļā tika piedzīvota īsta sagrāve (11:36; pirmajā puslaikā 26:54). Pēc lielā pārtraukuma izraēlieši neatslābināja spiedienu, gribēdami panākt pēc iespējas labāku kopīgo grozu starpību.

Savainojumu un slimību dēļ pirms spēles no ierindas izgāja Raitis Grafs, Rinalds Sirsniņš un Edgars Jeromanovs. Ar paaugstinātu temperatūru uz spēli atnāca Kaspars Bērzīņš, kurš laukumā pavadīja trīsarpus minūtes.

Latvijas komandā spēlēja un punktus guva: Šeļakovs 14, Freimanis 12, Kuksiks 7, Kalve 7, Zaķis 5, Jurevičus 5, Strēlnieks 3, Bērziņš 2, Bertāns 1, Bankevics, Kaufmanis.

A grupas otrajā spēlē Somija ar 83:85 zaudēja Itālijai.

Situācija tabulā: Maķedonija 5-1, Izraēla 4-2, Itālija 4-3, Latvija 2-5, Somija 1-5. Ceturtdien: Izraēla - Somija, Itālija - Maķedonija.