Pēdējās spēles

Visas spēles

Trešā pretiniece - Francija

30.08.2009

Francijas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien divu spēļu summā pārspēja Beļģiju 158:124 (izbraukumā 66:70, mājās 92:54) un izcīnīja pēdējo ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, kur B apakšgrupā sacentīsies ar Vāciju, Latviju un Krieviju.

Francija izdarīja spiedienu uz groza apakšu un, izmantojot pārākumu atlētismā, pārņēma spēles iniciatīvu. Veiksmīga Turiafa un Batuma darbība uzbrukumā ļāva laukuma saimniekiem ātri atspēlēt pirmajā spēlē zaudētos četrus punktus. Beļģijai sekmīgi darbojās Begins, pateicoties viņam franči pirmajā ceturtdaļā ieguva tikai sešu punktu pārsvaru 21:15.

Otrajā ceturtdaļā Francijas spiediens pieauga, attiecīgi izmaiņas atspoguļojās rezultātā. 16. minūtē jau 40:22 mājinieku labā, turklāt Beļģijas basketbolisti bija spējuši izcīnīt tikai 6 bumbas zem groziem, salīdzinot ar Francijas 15. Līdz pārtraukumam nekas nemainījās un franču pārsvars sasniedza jau 23 punktus, praktiski atrisinot jautājumu par uzvarētāju divu spēļu summā 48:25. Beļģija prata realizēt 6 no 19 divpunktu metieniem, Francijai trāpot 16 no 24... Divkāršs pārsvars atlēkušo bumbu izcīnīšanā 20:10 un rezultatīvu piespēļu dalīšanā 11:5.

Francija turpināja sāncenšu graušanu arī pēc pārtraukuma. Trešās ceturtdaļas beigās pat lielākie Beļģijas optimisti bija spiesti atzīt sakāvi, jo 29 punktus summā atspēlēt vienkārši nebija iespējams 70:37. Vēlāk Francijas pārsvars sasniedza jau 40 punktus 79:39, beigās rezultatīvi nospēlēja Pārkers.