© 2006, basket.lv
Jūs šobrīd skatāties informāciju par 2007/08 sezonas spēlēm. Rādīt aktuālās sezonas informāciju?

Izlases sponsori

Pēdējās spēles

Visas spēles

Kungu izlasei zaudējums Izraēlā

08.08.2010

Latvijas vīriešu basketbola izlase piedzīvojusi otro zaudējumu trīs mačos Eiropas čempionātā kvalifikācijas turnīrā. Šodien mūsējie izbraukumā piekāpās Izraēlai - 88:110. Latvijas sastāvā rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Rihards Kuksiks.

Spēli mūsējie sāka cerīgi un turēt līdzi rezultātā prata nedaudz vairāk par sešām minūtēm. Jau 4. minūtē divas piezīmes bija Jānim Strēlniekam, kurš, neskatoties uz to, turpināja spēlēt. Ceturtdaļas laikā divas piezīmes arī Rihardam Kuksikam. Latvieši spēcīgi izgāza pēdējās četras minūtes. To laikā Izraēla mūs apspēlēja ar 21:4 un pirmo ceturtdaļu noslēdza savā labā ar 37:18.

Otrās ceturtdaļas sākumā viesiem labi nospēlēja garais gals (Ronalds Zaķis un Kaspars Bērziņš), kas, asistējot Kuksikam, pirmo trīsarpus minūšu laikā veica 8-2 izrāvienu un rezultātā pietuvojoties līdz 26:39. Mūsējos ar tālmetienu atvēsināja Tals Buršteins. Četras minūtes pirms lielā pārtraukuma Latvija pēc Strēlnieka trejača un Raita Grafa pustālā pievilka līdz -12 (36:48), kas mājiniekiem lika ņemt minūtes pārtraukumu. Atšķirībā no pirmās ceturtdaļas, šoreiz pēdējās minūtes tika nospēlētas cienīgi un otrajam puslaikam iekrāts 15 punktu deficīts.

Trešās ceturtdaļas sākumā neliels atrāviens izdevās Izraēlai, taču Latvija mājiniekiem aizbēgt neļāva. Ceturtdaļas vidū Kuksiks ar trīnīti pievilka līdz -9 (54:63). Minūti vēlāk Rihardam vēl viens tālais un vairs tikai astoņu punktu deficīts – 57:65. Mūsējie atkal izgāza ceturtdaļas beigas, labi vēl, ka pēdējā sekundē kārtējo tālmetienu iemeta Kuksiks, taču "mīnusi" bija gana lieli – pirms pēdējām desmit minūtēm mums -16 (63:79).

Izlieto ūdeni Latvijai neizdevās sasmelt. Lai arī spēles pēdējā ceturtdaļā uzbrukumā sekmes bija visnotaļ labas, galvenokārt caurgājienos, aizsardzību neizdevās noturēt – ne groza apakšu, nedz arī perimetru – mājinieki nereti tika pie brīviem tālmetieniem, kuri tika realizēti, izraisot skaļas vietējās publikas ovācijas. Izraēla svinēja uzvaru ar 110:88, sagādājot Latvijai otro zaudējumu trīs mačos, savukārt Izraēla pagaidām neuzvarēta visās trīs spēlēs. Mūsējiem šodien lielisks Kuksiks, kuram 24 punkti (21 no trīs punktu līnijas).

Nākamo spēli Latvija aizvadīs 14. augustā savās mājās pret somiem. Mačs notiks plkst. 20:30 "Arēnā Rīga".