© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/viriesu_izlase/news/3754

Izlases sponsori
Pēdējās spēles

Visas spēles

Vīri piekāpjas Itālijai

20.08.2010

 

Latvijas kungu basketbola valstsvienība piektdien vēlu vakarā ar rezultātu 93:109 izbraukumā piekāpās Itālijas izlasei, tiekot pie ceturtā zaudējuma sešos mačos 2011. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

 

Lai arī iepriekšējos mačus Marko Belinelli bija spēlējis bez maskas, šovakar tā atkal rotāja itālieša seju. Latvijas valstsvienība pirmo reizi bija spiesta spēlēt ar nepilnu sastāvu – Raita Grafa rīta treniņā gūtais savainojums mūsējos bija atstājis 11 vīru sastāvā šī vakara mačā.

Spēle sākās ar diezgan atklātu basketbolu, lai gan Latvija jau uzreiz ķērā spie mainīgam aizsardzības sistēmām. Šovakar jau no mača sākuma sevi no labākās puses apliecināja itāliešu līderi Barnjani un Belinelli, bet latvieši atbildēja kopējiem spēkiem uzbrukumā. Noteikti jāatzīmē, ka Rihardam Kuksikam šovakar elpot neļāva – Karrareto jau no pirmajām minūtēm krampēja jauno latvieti. Atkal labi mačā iesaistījās Kalve, kurš drīz pēc uznākšanas vispirms sagādāja piezīmi uzbrukumā Barnjani, bet aizsardzībā nogrēkoja Maestranci. Pirmais minūtes pārtraukums sekoja Džiaketi pustālajam, kas pirmo reizi ļāva mājiniekiem būt vadībā ar septiņiem punktiem (24:17) pusotru minūti pitms ceturtdaļas beigām. Atlikušajā laikā divīti pievienoja labi mačā ienākušais Mančinelli un pēc desmit minūtēm mīnus deviņi – 17:26.

Otro ceturksni mājinieki sāka drosmīgi – bez saviem līderiem Barnjani (10 punkti pirmajā ceturtdaļā) un Belinelli (7) laukumā. Tikmēr Mordente ar trijnieku pirmo reizi panaca plus desmit itāliešiem (29:19). Tuvojoties ceturtdaļas viducim, Džiaketi no labā laukuma stūra iemeta trīs ar sodu (39:29). Zaķis pāris reiži satricināja itāliešu grozu ar triecieniem no augšas. Tas gan bija mazs mierinājums Latvijai, jo mājinieki turpināja atrauties un izmantot savus trumpjus. Rezultatīva un atklāta spēle šim Latvijas izlases modelim nav parocīga, un šo autora pārliecību lieliski parādīja mačs Bari – tikko Itālija paātrināja maču, mūsu izredzes ruka kā kāršu namiņš pēc maiga pieskāriena. Itālijai ļoti labi spēlē iegāja arī līdz šim diezgan maz spēlējušais Ress – centrs vispirms trieca no augšas, iznīcinot mūsu augstos aizsardzības mūrus, bet puslaika izskaņā pielika punktu ar trejaci. Pēc 20 minūtēm mīnus 17 – 41:58.

Jau pirmajā puslaikā vien Andrea Barnjani nebija tālu no "double-double" – 16 punkti un septiņas atlēkušās bumbas, bet Marko Belinelli pievienoja 11 punktus. Latviešiem astoņi punkti Ronaldam Zaķim. Zem groziem mājinieki bija tikai nedaudz pārāki (14:19). Interesanti, ka kļūdu skaits bija pavisam niecīgs – mūsējie 20 minūtēs bija kļūdījušies tikai divas reizes, itālieši – trīs. Tas tikai vēlreiz apliecina to, ka Latvijai neder atklāts basketbols...

Otrā puslaika pirmajās sekundēs Barnjani, palicis pilnīgi brīvs zem groza, atrieca garām, bet pats nekavējoties laboja savu kļūdu. Mirkli vēlāk Andrea nebija mierā ar Bērziņa pārkāpumu un abi pārmija pāris skarbākus vārdus. Trešajā ceturtdaļa tikai no maiņas mača iesaistījās Belinelli, bet Maestranci pusminūtes laikā iemeta divus tālos, panākot plus 21 itāliešiem (73:52), un sekoja loģisks latviešu minūtes pārtraukums. Vēlāk Zaķis un Džigli katrs dabūja pa tehniskajām piezīmēm. Tikai ceturtdaļas vidū Bagatskis laukumā pirmo reizi otrajā puslaikā sūtīja mūsu tālmetienu speciālistu Kuksiku, taču savas snaipera dotības turpināja demonstrēt tieši mājinieki – vairāk nekā 55% precizitāte no tālās distances līdz trešā ceturkšņa vidum. Trīs ar pusi minūtes pirms ceturkšņa beigām tehnisko piezīmi dabūju arī Latvijas izlases galvenais treneris. Bankevica sērija ļāva latviešiem pietuvoties – 72:84 pēc 30 spēlētām minūtēm.

Tuvojoties pēdējās ceturtdaļas vidum, Kuksiks, Bērziņš un Strēlnieks veica septiņu punktu izrāvienu, liekot Itālijai pieprasīt pārtraukumu (79:91).Četras ar pusi minūtes pirms beigām Jurevičus ar soda metienu panāca mīnus 12 (91:93), bet tūlīt savu vārdu atkal teica Barnjani. Trīs ar pusi minūtes pirms beigām Kalve saņēma tehnisko par tiesneša lēmuma apstrīdēšanu, un tad nervi neizturēja arī trenerim – Bagatskis saņēma otru tehnisko piezīmi un bija spiests atstāt laukumu. Mačam noslēdzoties, 93:109.

Raita Grafa iztrūkums bija vairāk nekā jūtams – itāliešu centrs Andrea Barnjani maču pabeidza ar "double-double" - 30 punkti un 13 atlēkušās bumbas, tāpat arī četri bloķēti metieni. B&B bija līmenī - ja Barnjani bija labākais punktu guvējs, tad Belinelli otrs labākais - 19 punkti, septiņas bumbas un četras rezultatīvas piespēles.Latvijai pa 14 punktiem sameta Ingus Bankevics un Kaspars Bērziņš.

2011. gada Eiropas čempionāta kvalifikācija

Itālija – Latvija 109:93
Latvija: Bankevics 14, Bērziņš 14, Bertāns 13, Strēlnieks 12, Zaķis 11, Kalve 9, Kuksiks 7, Jeromanovs 4, Freimanis 4, Jurevičus 3, Šeļakovs 2.

Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64