© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/jauniesu_izlases/juniori_u-18/news/3619

Izlases sponsori


Pēdējās spēles

Visas spēles

U-18 junioriem pirmais zaudējums Eiropas čempionātā

26.07.2010

 

Eiropas U-18 čempionātā basketbolā pirmo zaudējumu turnīrā šodien piedzīvoja Latvijas jaunie basketbolisti, kuri otrajā čempionāta posmā saspringtā cīņā ar 74:76 piekāpās Slovēnijas vienaudžiem.

 

Spēle iesākās nerezultatīvi, ar neprecīziem metieniem.  Pēc nospēlētām vairāk nekā trim minūtēm abas komandas kopā bija guvušas tikai četrus punktus un tos pašus Edmunds Dukulis, izvirzot vadībā Latviju – 4:0. Ceturtdaļas turpinājumā pēc veiksmīga Dāvja Čodera trīspunktu metiena spējām izvirzīties vadībā ar pieciem punktiem(9:4), taču galotne tik veiksmīga nebija – slovēņi rezultātu samazināja līdz minimumam un vēl ar pēdējo sekunžu metienu pirmo ceturtdaļu noslēdza savā labā – 14:13.

Otrajā ceturtdaļā pirmajos divos mūsējo uzbrukumos piezīmes nopelnīja Bertāns, kurš gan vēl nākamajā uzbrukumā savas kļūdas daļēji laboja – pēc Vecvagara izķeksētās bumbas aizsardzībā Bertāns otrajā galā noslēdza ar veiksmīgu "alley oop". Latvija izvirzījās vadībā un pēc nospēlētām piecām minūtēm Slovēnija jau atradās iedzinējos ar -6(22:28). Otrajā ceturtdaļas pusē uzbrukums apstājās, kamēr pretinieki sāka lādēt punktus mūsu grozā – slovēņiem izrāviens 16:4, kas spēli apgrieza kājām gaisā – pēc puslaika Latvijai sešu punktu deficīts – 32:38.    

Trešajā ceturtdaļā Latvija sāka pretinieku pārsvaru samazināt. Aizsardzībā spēlējām labāk, un šoreiz nekliboja arī metienu precizitāte. Pēc četrām spēlētām minūtēm latvieši izvirzījās vadībā ar 47:45. Ceturtdaļas pusē ceturto piezīmi nopelnīja Latvijas izlases līderis "garajā galā" Edmunds Dukulis, kurš mačā tobrīd bija arī rezultatīvākais spēlētājs – 14 punkti. Viņš tika nomainīts, bet Slovēnija jau ieguva četru punktu vadību(51:47). Slovēņiem pārsvaru atņēma Andris Misters, gūdams nākamos piecus punktus, kam trejaci pieplusoja vēl Timma, kas Latvijai jau nesa vadību ar 55:51. Pretinieki gan panāca izlīdzinājumu un pēc ceturtdaļas neizšķirts – 55:55.

Pēdējo spēles daļu uzsākām ar izrāvienu 4:0, kam sekoja vairākas kļūdas un neprecīzi metieni, un jau Slovēnijas junioru izrāviens 8:0. Pēc nospēlētām četrām minūtēm pie 59:63 Latvijas galvenais treneris Ziedonis Jansons bija spiests ņemt  minūtes pārtraukumu.  Pēc tā pretinieku pārsvaru samazināt neizdevās un jau divas minūtes vēlāk pie -8(61:69) vēl viens minūtes pārtraukums. Pēc šī pārtraukuma Latvija sāka ķert pretinieku, tas nesa augļus, un 52 sekundes līdz spēles beigām Misters panāca neizšķirtu 71:71. Slovēnija nākamajā uzbrukumā guva divus punktus ar soda metieniem, bet latvieši savu uzbrukumu noslēdza ar Helmaņa piezīmi. Sākās sodu sišanu, kura gan panākumus nenesa un piedzīvots zaudējums ar 74:76.

Eiropas U-18 čempionāts. Otrais posms.  E apakšgrupa
Latvija – Slovēnija  74:76 (13:14, 19:24, 23:17, 19:21)

Latvija: Dukulis 16 , Timma 15, Misters 14,  Helmanis 7, Brēmers 6, Čoders 6, Bertāns 6,  Vecvagars 2, Vītiņš 2, Rostovs

Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64