© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/jauniesu_izlases/juniori_u-18/news/3640

Izlases sponsori


Pēdējās spēles

Visas spēles

U-18 junioriem Eiropas bronza!

01.08.2010

 

Trešo vietu Lietuvā notiekošajā Eiropas čempionātā izcīnījusi Latvijas U-18 junioru izlase, kas bronzas mačā pārliecinoši apspēlēja Serbijas vienaudžus - 75:49 . Rezultatīvākais mūsu komandā bija Dāvis Bertāns ar 24 punktiem.

 

Spēle iesākās ar abpusējām komandu kļūdām uzbrukumā, taču pirmos punktus guva mūsējie- precīzs bija Dukulis zem groza. Laukumā turpinājās līdzīga un nerezultatīva cīņa. Latvijai nākamos piecus punktus guva Bertāns, taču serbi pēc spēlētām septiņām minūtēm ieguva lielāko pārsvaru spēlē- +3(10:7). Pēc veiksmīgas Rostova darbības aizsardzībā un vēl gūta trīspunktu metienu uzbrukumā spējām panākt neizšķirtu(12:12), taču ceturtdaļu noslēdzām ar mīnus divi – 14:16.

Otrajās desmit minūtēs uzreiz ieslēdzām savu tālmetienu arsenālu – vispirms precīzs bija Helmanis, tad Bertāns un visbeidzot Timma panāca jau +3 Latvijai(23:20). Mūsu juniori veiksmīgi un aktīvi darbojās aizsardzībā, kas itin bieži bija galvenais iemesls, kas neļāva serbiem gūt punktus. Četras minūtes līdz puslaika beigām ļoti veiksmīgi izspēlējām līdz Dukulim, kas efektīvi trieca bumbu grozā no augšas(25:22). Galotnē latviešiem nedaudz iesprūda uzbrukums, taču veiksmīgi turpināja spēlēt Rostovs, kurš guva pēdējos piecus punktus Latvijas labā, tādējādi saglabājot mūsu puišu vadību pēc puslaika - 30:28.

Trešā ceturtdaļā atsākās ar līdzīgu cīņa, taču pārsvarā vadībā turējās latvieši. Mūsējie veiksmīgi turpināja mest tālmetienus, taču rezultāts mainījās ļoti lēni. Pēc puslaikā spēlētām septiņām minūtēm beidzot ieguvām lielāku pārsvaru par trim punktiem – Bertāna <i>trejacis</i> deva vadību 43:38. Serbija pieprasīja minūtes pārtraukumu, bet tas Latvijas juniorus neapturēja – Vecvagara elegants caurgājiens un divi soda metieni nozīmēja jau +9, bet tam sekoja vēl divas pārķertas bumbas aizsardzībā un pēc Mistera un Bertāna sodiem rezultāts jau bija itin pārliecinošs - 50:38. Pirms pēdējām desmit minūtēm +12(55:43).

Ceturtajā ceturtdaļā neapturami turpināja spēlēt Bertāns – divi gūti tālmetieni serbu cerības samazināja līdz pilnīgam minimumam - +18(61:43). Pie tā gan viņš neapstājās un guva vēl vienu <i>trejaci</i> – 64:43. Latvija pilnībā bija pārņēmusi spēles gaitu, kamēr pretinieki nespēja izdarīt neko! Serbijas juniori punktus nespēja gūt piecas ar pus minūtes, bet Latvija dominēja visos rādītājos. Pārsvaru mūsu juniori pārliecinoši noturēja, svinot uzvaru ar 75:49 un izcīnot trešo vietu Eiropas čempionātā!

Rezultatīvākais Latvijas izlasē bija Dāvis Bertāns ar 24 punktiem(6/9 3pt.), 13 punktus guva Kaspars Vecvagars, bet 10 - Arnolds Helmanis. Šodien latvieši ļoti labi realizēja tālmetienus - 46,6% jeb 14 no 30 izmestajiem, kā arī par astoņām reizēm mazāk kļūdījās nekā Serbijas izlase. Aizsardzība un trīspunktu metieni uzskatāmi par galvenajiem uzvaras kaldinātājiem.

Čempionāta laikā Latvijas juniori izcīnīja sešas uzvaras - pār Zviedriju, Franciju, Spāniju, Poliju, Horvātiju un Serbiju, taču piedzīvoti arī trīs zaudējumi - Slovēnijai, Lietuvai un Krievijai. Izlase pelnīti otro reizi Latvijas vēsturē izcīnījusi bronzas medaļas U-18 junioru čempionātā, taču šai komandai priekšā vēl Pasaules U-19 čempionāts, kas nākamgad norisināsies Liepājā, Valmierā un Rīgā.

EČ U-18 junioriem. Cīņa par trešo vietu. 1. augusts
Latvija - Serbija 75:49 (14:16, 16:12, 25:15, 20:6)

Latvija: Bertāns 24(8 atl.b.), Vecvagars 13(4 rez.p), Helmanis 10(7 atl. b.), Misters 8(5 atl.b., 6 rez.p.),  Timma 8, Rostovs 8(5 atl.b.) , Dukulis 4(10 atl.b.), Brēmers, Čoders, Vītiņš, Magone, Apsītis

Foto: fibaeurope.com