© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/jauniesu_izlases/juniori_u-18/news/3645

Izlases sponsori


Pēdējās spēles

Visas spēles

Ziedonis Jansons: komandas kodolam jāturpina spēlēt kopā

02.08.2010

 

Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Ziedonis Jansons pēc atgriešanās Rīgā ar Eiropas čempionāta bronzas medaļām uzsvēra: lai labāk sagatavotos nākamgad Latvijā paredzētajam pasaules čempionātam, komandas kodols visu sezonu vajadzētu kopā cīnīties LBL virslīgas turnīrā.

 

Eiropas U-18 čempionāta bronzas medaļas saņēmuši četri trenera Jansona audzēkņi...Precizēšu: četri mana kluba spēlētāji, jo basketbolā "mans audzēknis” – tas ir ļoti nosacīti. Paldies visiem, kas pielikuši roku puišu sagatavošanā, paldies vecākiem. Nevienu uzvārdu gan negribu nosaukt, jo ātrumā varu kādu piemirst - gandrīz katram bijuši vairāki treneri. Galvenais, lai katrs, kam saistība ar spēlētāju, viņam dotu vislabāko. Tad kopējais "produkts" būs kvalitatīvs.

Vai Latvijas trešā vieta atbilst reālajam spēku samēram?

Tāda jau ir mūsu mentalitāte - ja esam nospēlējuši veiksmīgi, šķiet, ka pretinieki nav bijuši pārāk spēcīgi... Patiesībā tomēr uzlecām augstāk, nekā mums objektīvi vajadzēja būt. Maksimāli izmantojot savas iespējas ar veiksmes palīdzību tikām tālu, bet tad apstājamies. Lai uzvarētu arī pusfinālā pietrūka stabila pamata - finansiāla, zinātniska. Piemēram, favorītu komandu vadībā darbojas vairāk speciālistu.

Tātad nākamgad pasaules U-19 čempionātā medaļas gaidīt nevaram?

Nevajag zaudēt optimismu! Ja visi puiši, kas bija komandā un arī tie, kas šoreiz palika ārpusē, kārtīgi strādās, viss ir iespējams. Tikai domāsim gaišas domas.

Cik liela ir iespēja vēl pastiprināt komandu?

Kandidātu sarakstā bija 21 spēlētājs, izsijājām visu Jaunatnes līgi. Būtu labi, ja starp viņiem būtu kāds 212-215 cm garš centrs, kādi bija citās komandās. Diemžēl Latvijā tādu nav. Toties, neraksturīgi latviešu komandām, bijām līderi pēc izcīnītajām bumbām un arī aizsardzībā. Izmaiņas, protams, ir iespējamas. Piemēram, Jānis Timma pirms diviem gadiem kadetu čempionātā nospēlēja tikai dažas minūtes, bet tagad bija viens no komandas līderiem. Vairākiem spēlētājiem šoreiz labāko sniegumu neļāva parādīt traumas. Progresēt var visi.

Kāds būtu labākais ceļš, lai  jauno talantu karjeras attīstītos vislabākajā veidā?

Lai pēc iespējas efektīvāk aizvadītu nākamo sezonu un labāk sagatavotos pasaules čempionātam, jāmēģina maksimāli saglabāt komandas kodolu un jānokārto, lai tas varētu startēt LBL virslīgas čempionātā. Tas nāks par labu gan individuālajai izaugsmei, gan komandas saspēlētībai.

P.S. Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Edgars Šneps paskaidroja, ka jautājums par junioru izlases līdzdalību LBL čempionātā iekļauts nākamās LBS valdes sēdes darba kārtībā.

Foto - Reinis Oliņš, Apollo.lv