© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/jauniesu_izlases/kadeti_u-16/news/3682

Izlases sponsori


Pēdējās spēles

Visas spēles

Kadeti ar uzvaru sāk cīņu par palikšanu A divīzijā

09.08.2010

 

Pirmdien Eiropas U-16 čempionātā basketbolā, kas risinās Melnkalnē, Latvijas kadetu valstsvienība ar rezultātu 65:46 uzveica Dānijas izlasi, izcīnot pirmo panākumu turnīrā un cīņā par palikšanu A divīzijā.

 

Neskatoties uz iespaidīgo dāņu auguma pārsvaru garajā galā, mūsu puiši groza apakšā dominēja jau no cīņas sākuma un pēc nospēlētām 20 minūtēm bija izcīnījuši par 16 bumbām vairāk nekā garie dāņi (30:14, Ādiņam un Kehrim pa piecām bumbām puslaikā). Beidzot roku no tālās distances bija piešāvis Edgars Štelmahers, pirmajā puslaikā realizējot visus trīs izmestos tālmetienus (kopš 11 punkti). Lai arī Dānijas izlase pirmajā puslaikā acīmredzami mēģināja punktus pārsvarā gūt no tuvās distances, ar metienu realizāciju Latvijas pretiniekiem neveicās - puslaikā iemesti vien seši no 23 divpunktu metieniem.

Otro puslaiku treneris Otersons iesāka ar vienu izmaiņu pamata pieciniekā - Leimanis nāca laukumā Krastiņa vietā. Turpinot punktus gūt pārmaiņus un pārliecinoši kontrolējot groza apakšu, latvieši pēc Štelmahera piektā (no pieciem) trejača atrāvās līdz 22 punktiem, bet ceturtdaļas izskaņā 56:35 Latvijas labā. Sešas ar pusi minūtes pirms spēles beigām dāņiem izdevās palīst zem 20 punktiem (58:39), un nekavējoties sekoja Latvijas pieprasīts minūtes pārtraukums. Atlikušajā laikā dāņi gan nespēja apdraudēt mūsējo uzvaru, un Latvija svinēja pirmo panākumu turnīrā - 65:46.

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija Edgars Štelmahers, kura kontā 22 punkti (3p. 6/7), kā arī piecas atlēkušās bumbas un trīs pārtvertas bumbas. Deviņus punktus un piecas bumbas pievienoja Oskars Reinfelds, bet pa astoņiem punktiem Dmitrija Brizgalova un Andra Kehra kontā, pirmajam arī četras bumbas, otrajam - piecas. Jelgavnieks Česlavs Mateikovičs pievienoja septiņus punktus un astoņas bumbas zem groziem. Kopumā cīņā par atlēkušajām bumbām Latvija uzvarēja pārliecinoši - 50:36, tāpat jāatzīmē desmit iemestie tālmetieni (10/25).

Rītdien 15:15 Latvijas kadetiem nākamā cīņa "izdzīvošanas grupā", kad jāstājas pretī Vācijai, kas šodien saspringtā cīņā pieveica Izraēlu, kas šodien nemācēja izmantot daudzās vāciešu dāvinātās iespējas izglābties mača izšķirošajās sekundēs. Kopumā katra komanda ar katru izspēlēs divas reizes, lai noskaidrotu, kuras divas paliks A divīzijā un kurām divām tā būs jāpamet.

Eiropas čempionāts basketbolā kadetiem

Cīņa par palikšanu A divīzijā

Dānija - Latvija 46:65 (8:22, 15:18, 12:16, 11:9)
Latvija: Štelmahers 22, Reinfelds 9, Kehris 8, Brizgalovs 8, Mateikovičs 7, Krastiņš 5, Ādiņš 4, Leimanis 2, Pļavnieks, Ceplītis.

Foto: FIBA Europe