© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/jauniesu_izlases/news/2879

Izlases sponsori


Pēdējās spēles

Visas spēles

Salīdzini savus rezultātus ar jaunatnes izlašu kandidātiem

06.07.2009

 

No 6. jūlija, Latvijas Basketbola savienības (LBS) interneta mājas lapā www.basket.lv, publiski ir pieejami Latvijas Nacionālo jauniešu basketbola valstsvienību kandidātu fizisko testu rezultāti.

 

Saskaņā ar LBS Rīcības plāna 2009.gada pirmajam pusgadam programmu, Latvijas Basketbola savienības fiziskās sagatavotības treneris Viktors Lācis, kura galvenie uzdevumi ir spēlētāju fizisko spēju attīstība un pilnveidošana; spēlētāju individuālās izaugsmes monitorings, datu bāzes izveide un pilnveidošana (datu pārbaude un atjaunošana), ir izstrādājis stratēģiju jauniešu valstsvienībām, kura nosaka regulārus fiziskās sagatavotības testus visiem jaunatnes valstsvienību kandidātiem.

Izstrādājot jaunatnes valstsvienību stratēģiju, Viktors Lācis izmantojot pieredzi, ko guva 2008. gadā stažējoties pie toreizējā Trevizo „Benetton” basketbola kluba fiziskās sagatavotības trenera Frančesko Kucolina (Francesco Cuzzolin), kurš no nākamās sezonas strādās Nacionālās Basketbola Asociācijas kluba Toronto „Raptors” treneru korpusā.

Testi jaunatnes valstsvienību kandidātiem katru gadu tiek veikti, lai noskaidrotu spēlētāju vispārējās fiziskās sagatavotības līmeni un dažādus fiziskos parametrus. Tāpat testi kalpo kā spēlētāju fiziskās izaugsmes vērtējums gadu gaitā. Iegūtie rezultāti tiks izmantoti ieteikumu izstrādei sportistiem un treneriem.

Šonedēļ tiks nopublicēti U-20 jauno sieviešu un U-18 junioru valstsvienību kandidātiem veikto fizisko spēju testu rezultāti. Nākamajās divās nedēļās paredzēts nopublicēt arī pārējo jauniešu valstsvienību testu rezultātus.

Latvijas Nacionālo basketbola valstsvienību fiziskās sagatavotības treneris Viktors Lācis: „Gan fiziskās sagatavotības, gan Latvijas Olimpiskās vienības sirds kardiogrammas testi ir ļoti vērtīgi ne tikai valstsvienību treneriem, kuri ar šo testu palīdzību var novērtēt sev pieejamo valstsvienības kandidātu fiziskos dotumus, bet arī spēlētāju treneriem sporta skolās un pašiem basketbolistiem, kam pateicoties testiem paveras iespēja novērtēt savu varējumu, salīdzināt to ar labākajiem no saviem vienaudžiem – valstsvienību kandidātiem – un saprast, kas ir tās lietas, pie kurām vajadzētu intensīvāk piestrādāt. Paldies par sadarbību noteikti jāsaka Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas profesoram Andrim Rudzītim un viņa komandai”.

Testu rezultāti apskatei ir pieejami LBS interneta mājas lapas www.basket.lv sadaļas „Jauniešu izlases” apakš sadaļā „Dokumenti”.

Latvijas Nacionālās U-20 jauno sieviešu basketbola valstsvienības testu rezultāti pieejami šeit.

Latvijas Nacionālās U-18 junioru basketbola valstsvienības testu rezultāti pieejami šeit.