© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/jauniesu_izlases/news/3816

Izlases sponsori


Pēdējās spēles

Visas spēles

Darba kārtībā – pasaules U-19 čempionāta logo

08.09.2010

 

Basketbola savienības pārstāvji Edgars Šneps un Maruta Eglīte Stambulā ar FIBA atbildīgo dienestu vadītājiem pārrunājuši pasaules U-19 čempionāta rīkošanas aktuālākos darbus.

 

Sarunu galda pretējā pusē sēdējuši FIBA sporta direktors, mārketinga direktors, pasaules U-19 čempionāta direktors. Kopējā atziņa – FIBA pasaules organizācijas darbinieki lielā mērā paļaujas uz rīkotāju iepriekš uzkrāto pieredzi, pieļaujot elastīgu rīcību pildot nolikumā paredzētās prasības. „Jāizstrādā čempionāta logotips un jāvienojas ar FIBA par reklāmas pozīciju sadalījumu, lai varētu izstrādāt precīzu piedāvājumu sponsoriem,” Edgars Šneps ieskicē tuvākajā laikā veicamos darbus.

Janvāra beigās Rīgā notiks pasaules čempionāta grupu izloze. Vienlaikus Latviju apmeklēs FIBA, īpašā seminārā pārrunājot visas rīkošanas nianses ar Latvijas puses izraudzītajām atbildīgajām personām par transportu, spēļu zālēm, tiesnešiem, brīvprātīgajiem utt.

FIBA prasības paredz, ka rīkotājiem jānodrošina TV signāls izslēgšanas spēlēs, sākot ar ceturtdaļfinālu. Ieteikuma līmenī pausta vēlme, lai TV arī iepriekš translētu vismaz mājinieku spēles un būtu pieejams signāls vēl kādam mačam. Pieredze liecina, ka jauniešu čempionātu spēles labprāt translē, piemēram, Eurosport.

„Jau esam panākuši vienošanos ar Arēna Rīga vadību, vēl jānonāk pie kopsaucēja ar valmieriešiem un liepājniekiem. Darba kārtībā ir arī sarunas ar Rīgas pašvaldību. Dzirdēti pozitīvi izteikumi par atbalstu čempionāta rīkošanai, tomēr mēs labprāt redzētu konkrētu Rīgas domes lēmumu, kādu jau pieņēmusi Valmieras dome,” norādīja E. Šneps.

Stambulā ar citu dalībvalstu pārstāvjiem, arī amerikāņiem, ievadītas sarunas par pārbaudes spēļu rīkošanu. Tās varēs aktivizēt pēc izlozes. 

Pasaules U-19 čempionāts risināsies no 30.jūnija līdz 10.jūlijam Liepājā, Valmierā un Rīgā. Piedalīsies 16 komandas. Latvijas izlases kodeolu veidos basketbolisti, kuri šovasar izcīnīja bronzas medaļas Eiropas U-18 čempionātā Viļņā.

Foto: fibaeurope.com