© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/jauniesu_izlases/sievietes_u-20/news/3599

Izlases sponsori


Pēdējās spēles

Visas spēles

Latvijas U-20 izlasei trešā uzvara

19.07.2010

 

Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase šovakar Liepājas Olimpiskajā centrā otrā posma sacensības sāka ar pārliecinošu uzvaru 63-49 pret Polijas izlasi. Rezultatīvākā Latvijas izlases sastāvā šovakar bija Sabīne Niedola, kura guva 26 punktus.

 

Pirmajā posmā Latvijas izlase B apakšgrupā izcīnīja otro vietu – pārliecinošas uzvaras pret Zviedriju un Ukrainu, zaudējums pagarinājumā pret vienu no turnīra favorītēm – Krievijas izlasi. Polijas izlase A apakšgrupas pirmajās divās spēlēs pieveica Nīderlandi (72:57) un
Bulgāriju (50:40), taču zaudēja Francijas izlasei (31:80). Otrajā posmā Latvijas izlasei jātiekas ar Polijas, Francijas un Nīderlandes izlasēm.

Sākumsastāvi
Latvija: Sabīne Niedola, Laura Puriņa, Anete Klintsone, Karlīne Nīmane, Ieva Krastiņa
Polija: Paulina Antczak, Oliwia Tomialowicz, Martyna Cebulska, Malgorzata Misiuk, Barbara Skowronek.

1. ceturtdaļa - Kristīne Vītola ir neapturama
Spēli veiksmīgāk uzsāka Latvijas basketbolistes – izvirzoties vadībā ar 3:0. Vienu no abiem soda metieniem trāpīja Ieva Krastiņa un rezultatīva bija Sabīne Niedola. Tomēr visai drīz pie pirmajiem punktiem tika arī polietes. Interesanti, ka pirmās ceturtdaļas laikā gandrīz trīs minūtes neviena no komandām neguva punktus. Pēc diviem veiksmīgiem uzbrukumiem, kurus ar precīziem metieniem noslēdza Kristīne Vītola, Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar +5 (8:3). Polijas izlases galvenajam trenerim nekas cits neatlika kā ņemt minūtes pārtraukumu. Uzreiz pēc pārtraukuma precīzi nospēlēja Niedola un Vītolai kārtējie divi punkti un jau +7 Latvijas izlasei. Pēc Vītolas otrā precīzā trīspunktu metiena Latvijas izlases pārsvars sasniedza jau +10 (15:5). Līdz ceturtdaļas beigām vēl rezultatīvas bija Liene Priede un Vītola, saglabājot desmit punktu pārvaru (19:9). Pirmajā ceturtdaļā Vītola guva 12 no komandas kopumā gūtajiem 19 punktiem.

2. ceturtdaļa – pārsvars pieaug, atkal rezultatīva ir Sabīne Niedola, sekmīgi spēlē Puriņa
Fantastiski arī otrās ceturtdaļas sākumā turpināja spēlēt Vītola – precīzs metiens un Latvijas izlasei lielākais pārsvars spēlē +11 (21:9). Tomēr sekoja vairāk kā trīs minūtes bez gūtiem punktiem, laimīgā kārtā arī polietēm labāk neveicās. Īsajā brīdī īstajā vietā bija komandas līdere liepājniece Niedola un kārtējie divi punkti Latvijas izlases kontā (23:11). Piecus punktus pēc kārtas guva Puriņa un Latvijas izlases pārsvars atkal palielinājās (šoreiz līdz +12). Polijas izlases galvenajam trenerim Jacekam Viņņickim nekas cits neatlika kā ņemt kārtējo minūtes pārtraukumu. Puslaika noslēgumā lieliski nospēlēja Niedola vispirms gūti divi punkti, pēc tam veiksmīgi izcīnīta atlēkušā bumba pēc Karlīnes Nīmanes neprecīza trīspunktu metiena un 2 punkti no groza apakšas. Latvijas izlases pārsvars tobrīd sasniedza jau +15 (33:18). Ceturtdaļas izskaņā punktus pārmaiņus guva gan Latvijas izlases, gan Polijas izlases basketbolistes, tomēr pārsvars tika saglabāts, puslaikam noslēdzoties ar 35:20 Latvijas izlases labā.

Pirmajā puslaikā rezultatīvākās Latvijas izlases sastāvā bija Vītola (14 punkti) un Niedola (11 punkti , 6 atlēkušās bumbas un trīs rezultatīvas piespēles). Jāatzīmē veiksmīgā Puriņas spēle – 5 punkti un 4 rezultatīvas piespēles. Polijas izlases sastāvā rezultatīvākā pirmajā puslaikā bija Barbara Skovroneka – 7 punkti.

3. ceturtdaļa – pārsvars palielinās, treneri variē ar sastāvu
Otrā puslaika sākums visai nervozs gan Latvijas, gan Polijas basketbolistēm. Vienā no uzbrukumiem Niedolai tika piešķirta piezīme uzbrukumā, taču tas būtiski nemainīja spēles gaitu – Ievas Krastiņas un Anetes Klintsones sadarbība laukumā noslēdzās ar pārsvara palielinājumu līdz jau +20 (Krastiņai precīzs trīspunktnieks pēc Klintsones piespēles). Polijas izlases spēlētāju mēģinājumi atspēlēties bija nesekmīgi. Rezultatīvi turpināja spēlēt Latvijas izlases spēlētājas. 3. ceturtdaļas beigās neprecīzi spēlēja abu komandu spēlētājas, taču atkal īstajā laikā īstu solo gājienu veica Niedola. Ceturtdaļas noslēgumā 48:30.

4. ceturtdaļa – Polija mēģina atspēlēties, ceturtdaļa zaudēta, tomēr Latvijas izlasei pārliecinoša uzvara
Ceturtdaļas sākumā galvenokārt ar Paulinas Ančakas pūlēm Polijas izlasei izdevās Latvijas izlases pārsvaru samazināt līdz +14. Polijas izlases turpināja ar vienkārši traģisku precizitāti mest no groza apakšas un no distances – precizitāte zem 30% (lielā mērā par to var pateikties Latvijas izlases aizsardzībai – polietēm bija jāmet no sarežģītām situācijām). Atkal pārliecinoši turpināja spēlēt izlases līderes Vītola un Niedola, iznīcinot Polijas izlases spēlētāju pēdējās cerības par iespējamo izglābšanos šajā spēlē.

Eiropas čempionāts U20 sievietēm, Liepājas Olimpiskais centrs
Latvija – Polija 63-49 (19-9, 16-11, 13-10, 15-19)
Latvija: Čunda, Niedola 26, Puriņa 5, Klintsone 2, Rubene, Priede 4, Strupoviča, Nīmane 3, Šteinberga, Gailīte, Vītola 19, Krastiņa 4
Polija: Romanek 1, Antczak 10, Kaczmarska 9, Krzyzaniak, Sosnowska 2, Tomialowicz 14, Cebulska 4, Jagodka, Misiuk 6, Skowronek, Markiewicz 3

Rīt plkst. 20:15 Grobiņas sporta centrā Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase mērosies spēkiem ar Franciju un 21. jūlijā plkst. 20:45 Liepājas Olimpiskajā centrā tiksies ar Nīderlandi. Labāko kvartets pēc otrā posma spēlēm kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur stāsies pretī F grupas četrām labākajām vienībām.

Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64