© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/jauniesu_izlases/viriesi_u-20/news/3661

Izlases sponsori


Pēdējās spēles

Visas spēles

Otersons: redzēsim, ko esam vērti

05.08.2010

 

Ceturtdien Melnkalnē sākas Eiropas U-16 čempionāts. Latvijas izlase pirmajā kārtā plkst.17.30 pēc Rīgas laika spēlēs ar Spāniju, piektdien 15.15 ar Poliju, sestdien 15.15 ar Bulgāriju.

 

Latvijas kadetu izlases galvenais treneris Raivo Otersons sarunā ar basket.lv atzina, ka komandas sastāvs ir optimāls. "Traumas izvēli nav ietekmējušas. Varbūt kāds talants vēl nav īsti nobriedis un atvērsies nākamajos gados. Pārbaudes spēlēs noskaidrojies līderu četrinieks. No pārējiem var palīdzēt ikviens, tikai jāsaprot, kurš pret kuru pretinieku var nospēlēt vislietderīgāk."

Gatavojoties Eiropas čempionātam Latvijas U-16 izlase ziemā piedalījās Baltijas jūras kausa izcīņā, bet vasarā aizvadīja septiņas pārbaudes spēles. Turnīrā Francijā zaudēts mājiniekiem un Turcijas kadetiem, bet uzvarēta Melnkalnes komanda. Baltijas kausa izcīņā latvieši uzvarēja Zviedrijas un Igaunijas kadetus, bet zaudēja lietuviešiem. Pirmdien pēdējā pārbaudes spēlē Melnkalnē Latvijas vienība ar 53:65 zaudēja Francijai.

"Komanda progresē, tomēr jāņem vērā, ka šiem spēlētājiem būs pirmais oficiālais starptautiskais turnīrs un pieredzes vēl trūkst. Tāpat, kā garu augumu - mūsu centriem ir ap diviem metriem un tas, protams, ietekmēs komandas taktiku. Šis čempionāts parādīs, ko esam vērti."

Par C grupas favorītiem pēc tradīcijas uzskatāma Spānijas komanda. Polijas kadetu izlases sastāvā būs arī viens šāgada pasaules U-17 vicečempions. Pirmais uzdevums ir iekļūt grupas pirmajā trijniekā, lai turpinājumā varētu cīnīties par medaļām.

Latvijas U-16 izlases sastāva: Edgars Štelmahers, Toms Leimanis, Dmitrijs Brizgalovs, Kristaps Pļavnieks, Oskars Reinfelds, Roberts Krastiņš, Kārlis Muižnieks, Sandis Ceplītis, Česlavs Mateikovič, Rihards Adiņš, Andris Kehris, Elvijs Mičulis. Galvenais treneris: Raivo Otersons, treneri: Aigars Brigmanis un Guntars Jonāns.

Foto: sportacentrs.com