© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/sieviesu_izlase/news/3737

Pēdējās spēles

Visas spēles

Dāmu izlase piekāpjas Izraēlai

17.08.2010

 

Otrdien Arēnā Rīga 2011. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā pirmo neveiksmi piedzīvoja Latvijas dāmu basketbola valstsvienība, sīvā galotnē ar rezultātu 66:71 piekāpjoties Izraēlas basketbolistēm.

 

Iespējams, lielā uzvara Rumānijā bija likusi Latvijas dāmu basketa mīļotāju sirdīs iezagties pašapmierinātībai, iespējams, iemesls bija aī kāds cits, taču – tribīnes Arēnā Rīga uz dāmu spēli, vēl himnām skanot,bija patukšas. Tomēr bija arī pozitīvais. Proti, sievu spēli bija ieradušies noskatīties bērni, kuriem rītdien jau agri no rīta sāksies Andra Biedriņa basketbola klīnika. Pie tam līdzjutējiem bija izdalītas plastmasas plaukstiņas, kuru sišana radīja papildu ņirboņu tribīnēs. Tāpat pavisam nelielais fanu stūrītis spēja aizraut publiku ar saukļiem. Atmosfēra nebija slikta.

Pamata piecinieki

Latvija: Kārkliņa, Nidola, Baško, Kubliņa, Tamane.
Izraēla: Dorona, Selvina, Kohena, Sueza Karni, Leviskija.

Atšķirībā no pirmās spēles šoreiz Niedola uzsāka maču pamata pieciniekā, un tieši Sabīne ar ar tālu divpunktu metienu atklāja rezultātu. Kā jau tika minēts pirms mača, šoreiz īpaši svarīgi būs pierādīt varējumu aizsardzībā, un pirmajās minūtēs tas padevās teicami. Pirmā spēlētāju maiņa zīmīga – laukumā ar 13.numuru Izraēlas komandas rindās nāca Rīgā dzimusī Abramzona. Izraēlietes jau ļoti ātri pārgāja uz zonas aizsardzību, tai skaitā pa visu laukumu. Pirmās maiņas Latvijas rindās – Babkina un Krūmberga nomainīja attiecīgi Kārkliņu un Niedolu. Tikmēr rezultāts turpināja augt un trīs minūtes pirms pirmā ceturkšņa beigām plus pieci (11:6). Diemžēl latvietēm neizdevās iemest vairākus pilnīgi brīvus tālmetienus, un izraēlietes izlīdzināja rezultātu, pateicoties Abramzonas 2+1. Šī pati Rīgā dzimusī spēlētāja ļāva viešņām izvirzīties vadībā aptuveni minūti pirms beigām (13:14). Diemžēl, skanot ceturtdaļas beigu sirēnai, jau mīnus četri mājiniecēm – 14:18.

Pirmajās desmit minūtēs izraēlietes bija latviešu grozā sametušas sešus punktus ātrajos uzbrukumos, kamēr mājiniecēm šajā ailītē nulle. Orās ceturtdaļas sākumā Izraēla labi parādīja savas aizsardzības varējumu, kamēr uzbrukumā spēlēja diezgan vienkārši, labi izmantojot pikenrolus. Četras minūtes pēc otrās ceturtdaļas sākuma Izraēla vadībā jau ar sešiem punktiem (18:24), un Latvijas izlase spiesta pieprasīt minūtes pārtraukumu. Krietni ātrāk nekā pirmajā mačā Dikeolakos spēlē iesaistīja Dreimani – jau otrās ceturtdaļas viducī. Tieši Dreimane atdzīvināja mājinieču spēli, ietriecot trejaci Izraēlas grozā, izcīnot atkārtotas uzbrukumu iespējas un izprovocējot pretinieci uz pārkāpumiem. Diemžēl gaišajiem uzplaiksnījumiem sekoja arī tumši, un izraēlietes vienubrīd panāca pat astoņu punktu pāsvaru (26:34). Pirmajām 20 minūtēm noslēdzoties, rezultāta tablo vēstīja Latvijai nepatīkamo mīnus seši – 31:37.

Izraēlas zonas aizsardzība bija latvietēm piespiedusi izmest 11 tālmetienus, kamēr pašas izraēlietes no distances bija uzbrukušas tikai divas reizes. Izraēlas aizsardzības spēku nodemonstrēja ne tikai sešas pārtvertās bumbas puslaikā, bet arī desmit gūtie punkti ātrajos uzbrukumos, kamēr Latvijai neviens precīzs ātrais uzbrukums. Izraēla pirmajās 20 minūtēs bija izmetusi četras reizes vairāk soda metienu... Acīmredzot, puslaika pārtraukumā Dikeolakosam bija daudz ko teikt mūsu zeltenēm – meitenes atgriezās laukumā tikai trīs minūtes pirms otrā cēliena sākuma.

Trešo ceturtdaļu Latvija iesāka ar tām pašām piecām spēlētājām, kuras iesāka maču. Pateicoties milzu neatlaidībai un cīņassparam, mūsu dāmas pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam (42:45) četras minūtes pēc otrā puslaika sākuma. Vairāki saasinājumi pēc kārtas atkal deva iespēju viešņām atrauties. Mazāk nekā divas minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām Dori pirmo reizi panāca desmit punktu pārsvaru Izraēlai (42:52). Putniņas trejacis neļāva nolaist rokas, aktivizējās arī līdzjutēji, un Baško ar sodiņiem panāca mīnus pieci pusminūti līdz beigām, tomēr atlikušajā laikā viesu basketbolistes atjaunoja iepriekš iegūto – 47:56 pēc trim ceturkšņiem.

Trīs minūts pēc pēdējās ceturtdaļas sākuma Babkina ar tālo panāca mīnus septiņi (52:59), tribīnes atdzīvojās, kopīgi saucot „Sa-rauj!” un arī aizsardzībā mūsējās saņēmās. Sešas minūtes pirms mača beigām arēnā ieradās arī vīriešu izlases spēlētāji, kuriem drīz pēc dāmu spēles jāsāk gatavoties savējai. Putniņa un Dreimane aptuveni ceturtdaļas vidū panāca mīnus trīs (58:61). Kad spēles komisārs pie izraēliešu soda metieniem lūdz pagriezt klusāk mūziku, savu darāmo saprata līdzjutēji, sarīkojot milzu troksni, taču pat tas netraucēja viešņām būt precīzām. Minūti un 49 sekundes līdz beigām Putniņa iemeta vienu no diviem (62:64), bet aizsardzību noturēt neizdevās. Tam sekoja eiforijas uzliesmojums tribīnēs – Baško iemeta trīs ar sodu un rezultāts neizšķirts (66:66). Fortūna bija pagriezusies pret Latviju tieši visvajadzīgākajā brīdī – jau nākamajā uzbrukumā Izraēlai sods, un 55 sekundes līdz beigām bumba Latvijai.

Diemžēl uzbrukums noslēdzās ar zaudētu bumbu un piezīmi Putniņai, izraēlietes iemeta vienu no diviem, taču jau nākamajā uzbrukumā vēlreiz tika zaudēta bumba, un 12,2 sekundes pirms beigām Izraēlas ātro uzbrukumu ar sodu apturēja Babkina, taču šoreiz nesportiskā piezīme. Viešņas iemeta abus soda metienus, un Latvijai nācās ātri sist sodu pēc centra auta izspēles, lai saglabātu kaut teorētiskas iespējas izvilkt uzvaru.

Diemžēl pēc minūtes pārtraukuma piespēlē no auta astoto reizi šovakar kļūdījās Kārkliņa, bumba nonāca pie izraēlietēm, un viss bija skaidrs - 66:71 Latvija piedzīvoja pirmo neveiksmi šajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Eiropas čempionāta kvalifikācija

B grupa

Latvija – Izraēla 66:71 (14:18, 17:19, 16:19, 19:15)
Latvija: Baško 19, Putniņa 10, Babkina 7, Kārkliņa 7, Tamane 6, Dreimane 5, Krūmberga 4, Niedola 4, Kubliņa 2, Brumermane 2, Eglīte.

Foto: Sportacentrs.com