© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/viriesu_izlase/news/3666

Izlases sponsori
Pēdējās spēles

Visas spēles

Eksperti: pārsteidza jaunie līderi

06.08.2010

 

Latvijas U-18 izlases galvenais treneris Ziedonis Jansons un bijušais valstsvienības treneris Igors Miglinieks komentē Latvijas uzvaru Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē ar Itāliju (69:68)

 

Ziedonis Jansons: "Gan mani, gan, domāju, arī Itālijas izlasi pārsteidza vairāku spēlētāju - Kuksika, Freimaņa - rezultatīvā spēle. Taču viņi, protams, nebija vienīgie - arī citi izdarīja savu darbu un spēja trāpīt brīžos, kad tas bija visvairāk vajadzīgs - Bertāns iemeta svarīgi trijnieku, Sirsniņš guva savus punktus...

Šī uzvara ir lielisks stimuls komandai, bet nekādus tabulas variantus nav jārēķina - jādomā tikai par nākamo spēli, jāatjauno emocijas. Jaunajiem spēlētājiem motivācijai jāpietiek, uz katru spēli jāiet kā uz pēdējo - tad šī noteikti nebūs pēdējā uzvara."

Igors Miglinieks: "Latvijas spēlē ar Melnkalnes komandu pretinieku centra spēlētājiem bija liels pārsvars. Viņi guva daudz punktu, mūsu garajiem agri sākās problēmas ar sodiem. Gaidīju, ka itālieši izmantos līdzīgu taktiku, taču viņi gribēja pamētāt mūsu zālē...

Itālijas izlase mūsējiem daudz ko ļāva un mēs nesačakarējām savas iespējas. Spēlētāji darīja savu darbu, bija koncentrējušies, iegāja azartā un pārāk nesastresojās brīžos, kad pretiniekiem izdevās izrauties priekšā. Kļūdas bija, taču ar pieredzi tās ies mazumā - Zaķis nemetīs bumbu pāri laukumam, Kuksiks vajadzības gadījumā trāpīs sodu pa stīpu.

Basketbolā daudz ko nosaka saspēles vadītājs un Jānis Strēlnieks iepriecināja. Skaidrs, ka viņam vēl daudz jāmācās, bet viņš lasa spēli. Izdara, ko prasa treneris un vienlaikus spēlē. Paredz pretinieka gājienu un spēj radīt viņam problēmas. Tas ir dabas dots talants, un priecē, ka Jānis progresē "

 Foto: sportacentrs.com