© 2006, basket.lv
http://www.basket.lv/viriesu_izlase/news/3782

Izlases sponsori
Pēdējās spēles

Visas spēles

Latviešiem saglabājas cerība spēlēt papildu kvalifikācijā

26.08.2010

 

Eiropas vīriešu čempionāta finālturnīram kvalificējusies Lielbritānijas komanda. Latvijas valstsvienībai saglabājas motivācija uzvarēt kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē svētdien Vantā ar Somijas izlasi.

 

A grupas turnīrā ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Itālijas izlase, kas savā laukumā ar 72:71 pieveica Melnkalni (Andrea Barnjani kontā 34 punkti!). Vēl Izraēla - Somija 85:71. Situācija tabulā: Melnkalne 5-2, Izraēla 5-2, Itālija 5-3, Latvija 2-5, Somija 1-6.

Pirmās vietas ieguvēji noskaidrosies svētdien Podgoricā, kur Melnkalnes vienība uzņems Izraēlas izlasi. Uzvarētāji pirks biļetes uz Lietuvu, zaudētājiem būs jāsalīdzina bilance ar citu grupu otro vietu ieguvējiem. Itālijas komanda jau finišējusi trešajā vietā, jo tai spēļu vairs nav, toties ir negatīva bilance savstarpējās spēlēs gan ar Melnkalni, gan Izraēlu. Zaudējums Rīgā izmaksājis dārgi.

B grupā Lielbritānijas izlase pagarinājumā ar 94:85 pieveica Bosnijas komandu (Dengam 38+13 atl.), nodrošinot ceļazīmi uz finālturnīru sev (bilance 6-1) un pie viena palīdzot Latvijas komandai. Proti, Bosnijas vienībai, kā arī Ukrainas izlasei (75:83) ir pa divām uzvarām un pēdējā kārtā jātiekas ar favorītiem (attiecīgi Maķedoniju un Lielbritāniju). Ja abas pastarītes zaudēs, bet Latvija uzvarēs Somijā, mūsējiem ar trim uzvarām vairs nebūs sliktākā bilance starp grupu ceturto vietu ieguvējām.

C grupā uz pirmajām divām vietām joprojām pretendē četras komandas: Beļģija 5-2, Polija 4-3, Bulgārija 4-3, Gruzija 4-3, Portugāle 1-7. Svētdien spēlēs Beļģija - Polija un Gruzija - Bulgārija. Visticamākais, no šīs grupas uz Lietuvu varēs braukt tikai uzvarētāji, jo otrās vietas ieguvējiem nebūs viegli pēdējā kārtā sagādāt tādu grozu starpību, lai apsteigtu konkurentus citās grupās.

Foto: Kaspars Volonts